Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Hova kéne jelentkeznem ezek közül a szakok közül?

Figyelt kérdés

pszichológia (nagyon nehéz bekerülni), nyelvszak (orosz vagy valami skandináv nyelv), gyógypedagógia, emberi erőforrások (mivel matekból rossz vagyok ezért ez nem annyira játszik), és érdekelne még a szülésznő és a diatetikus is, csak bioszból nem fogok tudni érettségizni :(

nem tudom hogy mit csináljak. tanácsok?

tudom hogy mindenki azt hangoztatja hogy csak a mérnöki és gazdasági diplomákkal lehet elhelyezkedni, de nekem esélyem nincs azokat megtanulni és megszeretni.


2012. jan. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek közül sztem a nyelvvel méz legtöbbre.
2012. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

orosz


megmondom miért: mert jó és hamarosan k*rvaértékes lesz az orosz tudás (ennek ellenére nem vagyok hajlandó megtanulni, pedig állítólag jó nyelvérzékem van, de hányingert kapok a szavaitól, csak úgy mint a féreg franciákéitól)

könnyű bekerülni

emberi erőforrások pedig egy habi szak, mint a kermarketing, nevetséges az, amire az elég, ha gazd. szak, akkor minimum gaz-menedzsment, de inkább pénzügy és számvitel (nem! számvitel szakiránnyal)

pszichológia (csak, ha magadat akarod gyógyítani)

skandináv nyelvet mi a f*sznak? mindegyik tud angolul...

szülésznő és dietetikus közül akkor már inkább az utóbbi

2012. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nyelvszakos vagyok, de szerintem nyelvszakot akkor válassz, ha még tanulsz mellé valamit. Persze, megérheti önmagában is, de a kettő együtt nagyon-nagyon értékes lenne.


Én személy szerint egészségügyi végzettséget ajánlanék neked, mert ezekre mindig szükség van és lesz. Habár az orosszal együtt, hát nem tudom. Az a nagy helyzet, hogy manapság, hacsak nem az infós tárgyak a kedvenceid, akkor vagy elmész valami olyanra, amit nem szeretsz, vagy pedig olyanra mész, ami érdekel, és szereted, de vállalod, hogy lassabban találsz munkát, kevesebb pénzért.

2012. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor szerintem bepróbálkozom a pszichológiával, meg a nyelvszakkal, és amellé még úgyis fogok csinálni valamilyen okj-s képzést is, azzal talán jutok valahova. mondjuk először az egyetemre kéne bekerülni...
2012. jan. 12. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!