Mit tanul egy villamosmérnök, és mit egy gépészmérnök?
itt van a gépészmérnök bsc tanterve, ha legörgetsz minden tárgy le van írva h mit takar. ha ez a magyarázat nem elég akkor elmondok még pár dolgot esetleg
Villamosmérnöki esetén a szakirányokat lehet érdmes megnézni, nagyjából 4 van(bme-n).
Van a villamosenergetika, itt ugye főleg villamos hálózatokkal foglalkoznak, tehát hogyan jut el az energia az erőműtől a házakig meg bárhova máshova. A villanymotorok is ide tartoznak .
Van távközlés, itt ilyesmik vannak, hogy vezeték nélküli hálózatok, internet, mobiltelefon, stb.
Van mikroelektronika. Ez mondjuk eléggé elválik 2 részre, elektronikai technológiára és mikroelektronikára, persze sok közös pont van. De a lényeg, hogy a technológiai részen nincs áramkör tervezés. Mikroelektronikán meg főleg ic-ket terveznek, ebbe elég sok dolog beletartozik. A technológusok meg a gyártással foglalkoznak, hogy az adott áramkör, hogy legyen megvalósulva fizikailag, ugye kb a nyáktól a cpu-s nanométer vadászatig.
Végül pedig a beágyazott rendszeres szakirány. Ez főleg arról szól, hogy mikrokontroller segítségével csinálnak valamit, pl: irányítás, mérés vagy vmi speciális feladat. [link] itt van pár példa, egyébként meg elképesztő mennyiségű dolog beletartozik ebbe. Itt van nagyobb mennyiségű programozás is.
Az első két félévről tudok nyilatkozni, a BME-ről.
Matek I. Analízis-a neve is mutatja, kőkemény matek.
A számítástudomány alapjai (SzámTud)-kőkemény diszkrét matematika, gráfelmélet, absztrakt algebra, mindenféle baromság, amit sose fogsz használni, cserébe a legnehezebb az összes tárgy közül. Meg is buktam belőle.
Digitális technika I.-Elektronikus szakmai dolognak hangzik, de inkább kemény matematikai alapokat ad át, persze azért kapcsolások is lesznek.
Programozás I.-programozni tanultok (bármilyen meglepő). C nyelven.
A második félévnek még az elején vagyok. A matek II. a matek I. folytatása, a Fizika I. sima fizika, nem nehéz (eddig), kicsit nehezebb, mint középsuliban, de nem vészes. A Jelek és rendszerek I. nehéz de annál érdekesebb, az első szakmai tárgy, ellenállások, feszültségforrások, volt, amper minden mennyiségben. Én imádom. :-P Digit II. Kicsit kevésbé matekosabb, szakmaibb a Digit I.-nél. Programozás II. Itt is programoztok, csak itt már C++-ban.
Természetesen villamosmérnökin vagyok. :-)
Jack Prince, nem olyan sima az a fizika 1-2 , csak ha kereszten csinálod, mert ott nem az egész hudson nelsonból lehetnek feladatok. Persze amíg csak kis zhk vannak addig könnyű.
Programozás meg lesz azért még, HTML, PHP, SQL kicsit és végül a csodálatos FPGA programozás verilogban.
A számtud meg azért van, hogyha vki át akarna térni mérnökinfóra msc-n, akkor ezt feltéltel nélkül meg tudja tenni.(bár ez nem 100% de asszem így van) És ez azért előforduló jelenség.
Pfejj semmi pénzért nem választanám a BME-t semmi szakmai tudást nem ad csak papíron dolgoztok 3,5 évig aztán netán a végére megismerkedtek a forrasztópákával ... még itt az óbudain is kb. 2.ik év végére és 3-ik év elejére kaptok kézhez vmi ilyen dolgot kézhez... ha eddig semmi tapasztalatod nem volt sztem esélyed sincsen mert rohadt sok lemaradásod van .. akárki akármit mond(lásd elődöket)
sztem jobb ha magadnak olvasgatsz.. fejleszted magad, nyelvet tanulsz .. meg elmész vhova suli közben dolgozni ..ezzel többet érsz és nem leszel vmi seggen ülő csicska aki 24-25 éves korára sohasem tapasztalta meg hogy mi az a 2 kezimunka(itt nem egész nap a számítógép előtt ülést értem ) ill. mi az a szakmai tapasztalat ... ill. a csapatban való együtt dolgozás :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!