Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vs. Gépészmérnök?

Villamosmérnök vs. Gépészmérnök?

Figyelt kérdés
Melyik a nehezebb? Fizika melyik részével foglalkoznak? Matek hol több? Milyen fajta rajzok vannak rajta? Mennyire keresettek, illetve hol érdemes elvégezni őket? Melyiket lehet elvégezni levelezőin?
2012. okt. 31. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Hát levelezőin egyiket se ajánlom. De kezdjük az elejéről. Mindkettő k*rva nehéz. A villamosmérnök értelemszerűen főleg az elektrosztatikával foglalkozik inkább mig a gépészmérnök szinte a fizika összes területével. Azt nem tudom hogy hol van több, de szerintem kb ugyanannyi mindkettőn. Gépészmérnökin műszaki rajz van ezerrel, meg mindenféle rajzolás (nem szabadkézi, hanem szerkesztések), villanyon meg gondolom kapcsolási rajzok. Mind a kettő hiányszakma az egész EU-ban. Sokan azt mondják hogy csak a BME, de azért vannak más jó egyetemek is. A gépészmérnöki pl jó még a Miskolci Egyetemen és a Szent István Egyetemen (Gödöllőn). A villamosmérnököt nem tudom.
2012. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van a Dunaújvárosi Főiskolán az utóbbi. 240 pont kellett "csak" hozzá, de elég húzós lehet a tárgy, én Gazdaságinformatikán vagyok. Ha erre jelentkezel, ilyen előadásaid, óráid lesznek (felsorolás lejjebb!!). Viszont itt a keveset is nagyon megbecsülik!! Ha jól tudom, már 2.0-tól ösztöndíjban részesül az adott hallgató.



Gépészmérnöki alapképzési szak


Mérnöki fizika

Mechanika I.

Matematika I.

Informatika

Közgazdaságtan I.

Vállalatgazdaságtan II.

CAD

Kémia és Anyagismeret

Gépszerkezettan I.

Mechanika II.

Matematika II.

Hő- és áramlástan

Gépszerkezettan II.

Menedzsment

Matematika III.

Szerkezeti anyagok technológiája

Mechanika III.

Gyártástechnológia

Villamosságtan

Általános géptan

Gépészeti méréstechnika

Géptan

Villamos gépek

Gépszerkezettan IV.

Irányítástechnika

Környezetvédelem és energiagazdálkodás

Szakmai gyakorlat

Minőségirányítás

Mechatronika tantárgyak

Bevezetés a programozásba

Mechatronika alapjai

Szenzorok és aktuátorok

Mikrovezérlők, beágyazott rendszerek

Programozás I.

Mechatronikai rendszerek

Komplex mechatronika labor

Finommechanika

Karbantartási tantárgyak

Gyártástervezés, CAM

Tribológia

Műszaki diagnosztika I.

Karbantartási technológiák I.

Karbantartási technológiák II.

Műszaki diagnosztika II

Karbantartás tervezése és szervezése

Komplex gépészeti tervezés

2012. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!