Melyik mérnöki kart válasszam, és hol?
Nos, most kellene eldöntenem, hogy mi is legyek. A lényeg az, hogy matematika-informatika duplázással tudok bekerülni egyetemre, így a mérnöki karokra szűkültek a lehetőségeim. Érdekelni nem érdekel, de kéne egy diploma, amiből meg fogok tudni élni, és későbbi terveimet összehozhatom majd
Szóval, a BME-ről nagyon sok rosszat hallottam, viszont oda kéne mennem. Mennyire igaz, hogy "beszarsz mire elvégzed"?
Melyik mérnöki kart lenne egyszerűbb elvégezni a gépészmérnök és a villamosmérnök közül?
Van más mérnöki kar, amit ajánlani tudtok? (Mérnökinformatikus nem szeretnék lenni, nem akarok programozásból élni)
Azt hallottam, hogy fizika is kéne, de én azt nem tanultam középiskolában
Nem egyszerű elvégezni, de nem is lehetetlen.
Villanyon 2 félév fizika van. Nézd meg a honlapon a tanulmányi rendet, abból megtudhatod, hogy milyen tárgyakat kell elvégezni.
Mérnökinfós =/= programozó. Az igaz, hogy legtöbbjük programozó lesz, de nem csak az.
Ha nem erdekelnek a mernoki szakok, akkor nem erdemes belevagni. De ezt most nem viccbol mondom. Azokon az egyetemeken, ahol erdemi mernokkepzes folyik, gyakorlatilag lehetetlen (de biztos hogy mocskos nagy kinszenvedes) eljutni a diplomai, ha nem erdekel, amit csinalsz. En pl BME-n vagyok es sajnos meg igy is eleg embert probalo mindenki szamara, nem hogy azoknak, akiket amugy nem is foglalkoztat a tema.
Menj inkabb gazdasaginformatikara vagy valami hasonlora.
Kedves kérdező, ha nehezen megy a fizika, akkor minden mérnöki szakon sok-sok pluszmunkára és odafigyelésre lesz szükséged, hogy ne bukj ki (főleg az elején). Persze megcsinálható így is, csak elszántság és érdeklődés kell.
Amúgy miért gondolod, hogy a matek-infó a mérnöki karokra jó csak. Ott van pl. a gazdasági informatika (Corvinuson biztosan van, meg gondolom másutt is).
A gazdaság-informatikával az a baj, hogy a közgazdászkodás távol áll tőlem, és hát hogy is mondjam, közel 0-t fektettem be azokba a tantárgyakba, amik kellhetnének hozzá
Egyébként érdekelne még az építészmérnök is, de rajzolni nem tudok, szóval nem tudom lenne-e értelme..
További kérdésem lenne még, hogy a gépészmérnök tulajdonképpen mit csinál, és mennyire kell hozzá a fizika/műszaki rajz?
Plusz, mi igaz abból, hogy a BME-n nem csak vizsgaidőszakok vannak, hanem külön dolgozatok hetente?
Építészmérnök: nekik nagyon erős rajzkészség és térlátás kell. Van rajzalkalmassági is a felvételhez, ez több térkompozíció lerajzolását jelenti jellemzően elég rövid idő alatt. Meg az egész BME-n ők tanulják a legkeményebb ábrázoló geometriát.
Mondjuk kell is nekik, az építészek nagyon szép dolgokat tudnak rajzolni/makettezni.
A gépészmérnök meg a matematika, a műszaki mechanika és az anyagtudományok együtt alkalmazásával foglalkozik. Nekik talán csak 1 félév kézi rajz van, de oda inkább türelem és precizitás kell kismillió egyenes vonalzó melletti meghúzásához.
És az utolsó kérdésedhez: a BME-n az első vagy a második héttől kezdve kapjuk a házi feladatokat, és a laborok általában már az első héten kezdődnek. Nekem ebben a félévben 35 laborfoglalkozásom lesz, természetesen mindről kell jegyzőkönyvet keészíteni, és 2 "nagy" tervezési feladatom + 9 kisebb házi feladatom. Nehéz lesz, de csinálható, mert ezek főleg a szakos tárgyaimból jöttek össze, olyanokkal, amikkel szeretek foglalkozni.
A ZH időszak kb. a 4-5 hét környékén kezdődik és tart a 7. hétig heti 2-3 ZH-val (attól függően, hogy hány tárgyat vettél fel). Ezután megint van egy kis nyugalom, majd a 10. hét környékén kezdődnek a 2. ZH-k. Külön kellemetlen dolog, ha az első adag zh-ból buksz párat, mert akkor a pótlásokkal a 14. hétre akár 5-6 zh-t is simán be lehet gyűjteni. Ami azért nem túl kellemes.
Összességében csinálható a BME, főleg ha szereted azt, amivel foglalkoznod kell. Ennek ellenére készülj, hogy minimális szabadidőd lesz szorgalmi időszakban.
BME-VIK villanyról jövök.
Nem érdekel a mérnökösdi? Akkor állj tovább! Ha nem látod a szépséget egy digitális áramkörben, vagy egy Kirchhoff-típusú hálózatban, akkor a francba fogod kívánni az egészet.
Ezt szeretetből csináló, hobbiból forrasztgató embereknek is néha tele szokott lenni a töke.
Egy kínszenvedés, kibukás, és rengeteg visszafizetendő ösztöndíj, ez vár rád, ha mégis idejössz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!