Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy elég jó (erős) gimiben vagyok másodikos, ahol már faktot is kellet választanom, a törit választottam. Viszont bajban vagyok a pályaválasztással kapcsolatban. Úgy érzem, hogy lassan már el kellene döntenem. Eddig még csak kitűnő voltam, általános iskolában is és itt is. Imádom a kémiát, a törit, a magyar, az angolt és a németet, rosszul vagyok a fizikától és a matektól. Szerintem nagyon jó nyelvérzékem is van, angolból már megvan a középfokú nyelvvizsgám és most megyek majd pár hónapon belül a felsőre. Eddig teljesen a jogra indultam, legszívesebben politikus lennék vagy nemzetközi jogász. A kapcsolataink az ügyvédek körében megvannak, de a politikában már kevésbé. Viszont úgy látom , hogy egyre kilátástalanabb a helyzet ezen a pályán. Úgyhogy mostanában esetleg a gyógyszerészen is gondolkozom. Légyszíves a politikusokról és ügyvédekről alkotott bunkó beszolásokat ne írjatok, tényleg jól jönne a segítség. Jaj, és egyetemre mindenféleképpen Pestre szeretnék menni.

2012. okt. 30. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek nekem is a jog jutottam eszembe. Legyél bíró. :D


Vagy ha tényleg jó a nyelvérzéked menj nyelviszakra. Úgy gondolom érdemes valami keleti nyelvet tanulni mert azt kevesen tudnak...

2012. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bioszról nem írtál semmit se :( De ha azt is szereted akkor én a helyedben orvosira mennék, és ugyebár jó a nyelvérzéked akkor elkezdenék külföldre kacsingatni. Orvos mindenhova mindig kell ;)
2012. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen. Ez a probléma, hogy elvagyok a biosszal, de nem lennék orvos. Hosszú, nehéz és sajnos még nem is tetszik.
2012. okt. 30. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jog. Nem értem miért írtad, hogy egyre kilátástalanabb a helyzet, megmagyarázhatnád, főleg ha megvannak a kapcsolataitok.

Gyógyszerész, de ahhoz 2 emelt kell most már és azzal sem lesz könnyü életed munkát tekintve. Esetleg valamilyen gazdasági képzés, ha kibírod azt a pár félév matekot.

Más nagyon nem jut eszembe. Mérnöki, informatika, orvosi kilőve akkor, bölcsész, kommunikációs és hasonlóknak nincs sok értelme.

2012. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam mert már nagyon sok van belőlük. És minden kapcsolatunk polgári jog, esetleg büntető joggal foglalkozik,de én inkább a cégjog felé húzódok.
2012. okt. 31. 10:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha olyat akarsz amiből nincs sok akkor mérnök, informatikus, orvos. Tényleg nincs más nagyon. Az pedig, hogy sok van sosem gond, kiemelkedőnek kell lenni, ennyi. Humán területen nem fogsz találni olyat amiből nincs sok.
2012. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Igen én is úgy gondolom, hogy kiemelkedőnek kell lenni, ami szerintem menne is, eddig mindkét suliban kiemelkedő voltam/vagyok, általánosban és itt is a Diákönkormányzat elnöke vagyok/voltam. De azért valamilyen szinten félek is. Egyébként legszívesebben jogra mennék, ha jól tudom az ötéves és aztán nem tudom pontosan hány és gyakornokoskodás(bojtárkodás). Azt leírná valaki? És ezt ( [link] a mesterképzési szakot imádnám, (plusz az angol benne van amit szintén nagyon szeretek). Ezek után pedig nagyon szívesen mennék külföldre. Csak hát ez így szép elképzelés, de nagyon sok szerencse is kell hozzá, a kitartással nem nagyon lesz gond. Még annyit kérdeznék, hogy ezt a szakot amit belinkeltem lehet-e a gyakornokoskodás közben csinálni, vagy már csak azután?
2012. okt. 31. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:

5 éves a jogi igen, szerintem a mesterképzést lehet gyakornoki mellett csinálni, ha jól emlékszem 2 év amíg bojtárkodnod kell :).


A kiemelkedő teljesítményen nem a tanulmányi átlagot értettem, hanem a tényleges tudást, készségeket, gyakorlati munkásságot, a tanulmányi eredmény majdhogy nem mindegy, nem azon fog múlni.

2012. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én sem a tanulmányra értettem, hanem arra, hogy aktív vagyok, lelkes, vállalkozó szellemű, kitartó, nem félek ha például az egész iskola elé ki kell állnom. A diákönkormányzat elnökeként én beszélem végig az évnyitók, évzárók 70%-át. Szóval elég sokszínű vagyok.
2012. okt. 31. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Jogra járok (4. év) és annyira ismerős volt nekem a stílusod,de nem tudtam,hogy honnan. Aztán eszembe jutott:kb.mindegyik ismerősöm,aki azóta már kibukott vagy rájött,hogy nem bírja a jogszabályok tömkelegét, így állt hozzá a szakhoz még anno 1.évben... Óvatosan az önmagadról -saját vagy mások által- kialakított ijedtén én-képpel,mert rá fogsz jönni:fele annyira nem vagy penge,mint azt képzeled...

Hidd el.

2012. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!