Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom hogy rengetegen megkérdezik,de azért én is felteszem..maximum nem kapok rá választ.:)

16 éves lány vagyok,egy viszonylag erős gimnáziumban tanulok.Inkább a humán tárgyak érdekelnek,nyilvánvalóan azokból jobb is vagyok.:) Tehát irodalom,biosz,töri,és imádom a franciát. :) A pszichológián,és a gyógytornászon gondolkozom mostanában. Ti mit gondoltok ezekről? Esetleg valami más tipp?? Jövőre már el szeretnék kezdeni ráfeküdni azokra a tárgyakra,amikre szükségem lehet.Itt gondolok arra,hogy kémiából,fizikából..stb. elég nekem a négyes. :)) Viszont ha mondjuk ráfekszek az irodalomra,akkor ezt bizony keményen fogom tanulni. :) Egyébként imádok olvasni.Az átlagom 4.9.

Előre is köszönöm!


2012. jún. 17. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha nagy leszel, legyél boldog!

-Aki mást mond, hazudik.-

2012. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)) És mi legyen a munkám,amit boldogan csinálok? :D
2012. jún. 17. 12:49
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja! Azért is jó lenne eldöntenem,mert akkor azt venném fel faktra! :)
2012. jún. 17. 12:53
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
A pszichológiában van fantázia, a gyógytornász szakmában kevésbé. De lehetsz idegen nyelveket beszélő ügyintéző egy cégnél, vagy éppen nyelvtanár, tolmács.
2012. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam,hogy a pszichológiához kell kémia.Ez nagyon nagy hülyeség vagy tényleg van benne valami? Hiába ötös vagyok kémiából,nem nagyon megy..sajnos inkább csak bemagolom..egyszerűen nem megy.:(
2012. jún. 17. 13:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. De aki középiskolában 4,9 átlagot el tud érni, az valószínűleg bármiből le tud vizsgázni.
2012. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 DDD97 ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy mondjuk 5ös vagy bioszból... de megint más, hogy mit tanítanak be órán, és azt te betanulod... mint az, hogy dolgozol is vele... tehát ilyen szinten, az, hogy hanyas vagy valamiből semmit se számít. Én is gondolkoztam régebben, hogy pszichológus leszek... de aztán mégse szeretnék az lenni. Én nem bírnám, túlságosan megterhelné úgymond a lelkemet. Mert pszichológushoz ugye nyilván azok járnak, akiknek valami problémájuk van, szenvednek.. És én nem tudnám elviselni, hogy minden nap több szenvedővel találkoznék, mert mindegyiken szeretnék segíteni és ebbe szerintem beleőrölnék..:D más kérdés, amikor tényleg igazi betegekkel kell beszélgetni, mondjuk az már inkább a pszichiáter dolga, aki ugye orvos.. na azt még jobban nem bírnám. Szóval szép munka a pszichológusé, de erős idegzet kell hozzá.:) és, hát érvényesülni, és pénzt keresni úgy tudsz, ha magánrendelőd van.. gyógytornász.... háát erről is az a véleményem, hogy nem bírnám elviselni lelkileg a beteg emberek jelenlétét nap mint nap.. mert tudom, hogy úgyse lesznek soha olyan egészségesek, mint egy normál ember... De ez is egy szép munka, sok kitartás kell hozzá...


Igazából az a lényeg, hogy olyannal foglalkozz felnőtt életed során, amiben magadat tudod adni. Van lehetőséged fejlődésre, tanulásra, és tudsz másokon segíteni.


üdv: 14/l

2012. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak bemagolod a dolgokat, akkor kb. olyan, mintha nem tudnál belőle semmit. Nekem is voltak ilyen osztálytársaim, mindent csak bemagoltak, egyetemen nem is boldogultak. Meg a biosz és a természettudományos tárgyak nem humán tárgyak, hanem reál. Ha csak magolni tudsz, akkor az utóbbiakat nem ajánlom, mivel a TTIK-s tárgyak a legnehezebbek, ezeket érteni kell és nem bemagolni.
2012. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyógytornász nem éri meg. Szörnyen kevés a fizetésük.

A pszichológusok sem keresnek sokat, illetve egy jól felépített gazdag ügyfélkörrel talán. Meg persze mire saját magad is teljes értékű pszichológusként foglalkozhatsz emberekkel. Illetve a továbbképzések, vagy minek hívják ezeket, díjai is ott vannak.

Ehhez a szakhoz kémia nem kell, érettségihez ezekből kell választanod: matek, töri, magyar, biosz.

De ide csak akkor menj, ha elhivatott vagy, különben nagyon nem leszel boldog ember.

2012. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék,a bioszt nem magolom. :) Egyedül a kémiával csinálom ezt,mert be vagyok ellene oltva.:)
2012. jún. 17. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!