Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha majd felnőtt...

Mi legyek, ha majd felnőtt leszek? Szerintetek milyen munka való nekem?

Figyelt kérdés

Még csak 15 éves vagyok, de érdekel, hogy mégis ti milyen szakmát ajánlotok. Tanulás jól megy, eddig minden év végén kitűnő voltam. Most félévkor is, de már fizikából meg kémiából nem biztos, hogy meglesz az ötös, de megpróbálok majd javítani.

Szeretem a matekot, a törit, a nyelvtant és a földrajzot. A szüleim azt mondják, hogy ügyvéd legyek. Ahhoz, ha jól tudom, humán tárgyak kellenek, de az irodalmat azt nem szeretem. Olvasni szívesek olvasok, de az irodalomban a vers- és szövegelemzések nem mennek, meg néha a verset sem tudom megérteni.. Ez nem megy, amúgy az életrajzokat, stb. mást tudom, értem.

Amiket felsoroltam tárgyak közül leginkább a matek áll legközelebb hozzám. De azzal mégis milyen irányban indulhatnék el? Milyen szakmák vannak, ahol jól lehet keresni? Mert anyukám mindig mondja, hogy ha ilyen okos vagyok, akkor már valami jól kereső állásom legyen, pl. bankigazgató.. De odáig eljutni..

Szerintetek?

15/L


2012. márc. 23. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek akarja minden szülő, hogy a gyerek ügyvéd legyen, mikor millió van már belőlik, és évente is legalább ugyanannyi végez. Szerencsére most szigorítottak, és csak fizetősön lehet a jobb sulikon tanulni. Olyat válassz, ami érdekel, és ne olyat, amit a szüleid szeretnének, mert azt a munkát utálni fogod, utálni fogsz munkába járni és csak elvseszed az életed
2012. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Olyat válassz, ami érdekel, és ne olyat, amit a szüleid szeretnének, mert azt a munkát utálni fogod, utálni fogsz munkába járni és csak elvseszed az életed"


+1


Egyébként még van időd eldönteni, hogy minek tanulj.

2012. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most akkor ügyvéd, vagy bankigazgató?

Csak mert rendszerint két külön diploma.


Nem, mintha bármelyik piacképes lenne mostanában, de a te esetedben még van idő ezen rágódni, és mire az egyetemi felvételihez kerülsz már pontosabb képet kaphatsz a jövőbeni lehetőségekről.

2012. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát igazából én sem tudom.. anyukám így mondta: legyek ügyvéd és akkor lehet belőlem bankigazgató.. mondjuk én nem nagyon értem ezeket a szakmákat. aki bankigazgató, vagy legalábbis bankban dolgozik, annak milyen szakra kell mennie tanulni, milyen tantárgyak kellenek hozzá?
2012. márc. 23. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így működik, hogy bankigazgató leszek:D Ezzel gondolom az anyukád is tisztában van.
2012. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!