A politológiát miért állítják be büfészaknak? Ennyire könnyű lenne elvégezni, vagy nem "értékes" a diploma a munkaerőpiacon?
Elsődlegesen a nehézsége miatt szokták rá mondani.
(Az már más kérdés, hogy az ember alig tud vele elhelyezkedni, max csak egy gyorsétteremben. Persze ez sem mindre igaz, de a legtöbb bölcsészes képzésre igen.)
én bölcsész szakról váltottam anno műszakira (ELTE és BME). itt 10-15-ször annyi energiát kell a tanulásban fektetni, mint előtte, és rendszeresen meg kell oldani egy-egy gondolkodtató problémát,míg a középiskolában vagy a bölcsészkaron elém rakták a megoldási módszereket egy problémára.
szóval én nem említem egy lapon a kettő nehézségi fokát, őszinte válaszom a kérdésedre : igen,a politológiát könnyű elvégezni.
ezt ex-bölcsészként és leendő mérnökként mondom, tehát saját tapasztalatból.
bocs az előző hsz-ben a hibákért, nagyon fáradt vagyok már
:)
A büfészaknak eleve két értelme van. Valaki úgy értelmezi, hogy egy olyan szak, ahol keveset kell tanulni (ergo egész nap a büfében lógsz), mások szerint viszont semmit nem érő diploma és büfékben lehet vele elhelyezkedni.
Az utóbbi egyértelműen a politológiára jellemző. Nem tudom, hogy mennyire nehéz ott tanulni, de sógorom történelem ÉS politológia szakon végzett pár éve. Most a Vodafone-nál dolgozik, azért kapott ott állást, mert anno közgáz középsuliba járt. Diplomájával nem talált munkát, pedig Budapesten él.
Köszönöm a válaszokat, ám egy-két megjegyzést szeretnék hozzáfűzni. A 2. hozzászólónál a 10-15-ször annyi energia befektetése olyan... nem tudom, ezt hogy lőtted be ilyen pontosan? 1 óra helyett 15 órát tanulsz, vagy csak érzékeltetted a nagy különbséget?
Aztán az utóbbi válaszadó: Hoztál egy példát, hogy ismersz valakit, aki nem a végzettségével helyezkedett el, ezért már jellemző is a szakra a használhatatlanság és a könnyűség? Nos, ezek azok az általánosítások, amiket említettem. Én sem mondom, hogy pl. a jogász szakkal mindenki el tud helyezkedni, meg kamu a szakma telítettsége, annak ellenére, hogy van rokonom és barátom is, aki frissen, vagy nemrég végzett, és igen jó munkát kapott szakmán belül, protekció és apuci/anyuci segítsége nélkül. Politológiára is csak 3 ellenpéldát tudok állítani, de mégsem mondom, hogy igen, ezzel lesz munka is, meg meg is szenvedsz a diplomáért.
A miértekre azonban még várom a válaszokat :) Miért könnyű? Vagy miért nem lehet vele elhelyezkedni?
A bölcsészeket most hanyagoljuk, szidják szerencsétleneket eleget.
Szia, kérdező. bocs, ha nem fogalmaztam volna elég udvariasan v . diplomatikusan, csak már marha fáradt voltam.
termszetesen nem azt akartam sugallni, hogy aki bölcsész, az "butább" v. csökkent értékű, egy orvoshoz, mérnökhöz...stb. képest, hisz én is bölcsész akartam lenni még 17-18 évesen és sok intelligens, művelt, nyitott godolkodású ismerősöm van,aki bölcsész. illetve ismerek butácska lányt is, aki orvosira ment és végig fogja bukdácsolni.
szóval nyilván semmiképp se a végzettségen vagy a humán/reál/művész... orientáción múlik egy ember tehetsége, intelligenciája,...stb.
"nem tudom, ezt hogy lőtted be ilyen pontosan? 1 óra helyett 15 órát tanulsz, vagy csak érzékeltetted a nagy különbséget? "
amit írtam, azt viszont túlzás nélkül írtam, tényleg így van. nekem simán kell tanulnom 1 óra helyett 15-öt, vicc nélkül. ez teljesen más világ, mint középsuli vagy a könnyebben elvégezhető egyetemi szakok és sokszor az embernek a túlélésért (a kettesért) kell ennyivel többet dolgoznia, mint másnak a 4-esért vagy 5-ösért.
szóval a belefektetett energiamennyiség is sokszorosa, és a feladatok, a kihívások, az összefüggések, amikre sokszor egyedül kell rájönnöm,is sokkal nagyobbak.
mondjuk olyan, mintha gimiben nem tanítaná meg mate v. fizika órán a tanár az összefüggéseket, megoldási módszereket a tanár, hanem kiadná háziba, hogy igyekezz minél több dologra magadtól rájönni.
hát ha neked a politológia nehéz , akkor jó, hogy ezt a szakot választottad, már bocs. mert szerinted ha pl. egy orvosisnak csak 4 vizsgája van és 1000 oldalt kell elolvasnia és megértenie és megjegyeznie, neked van nehezebb dolgod a 15 vizsgáddal vagy neki ?
én voltam bölcsész is, van rengeteg bölcsész ismerősöm is, és biztos állíthatom neked, hogy még egy kellemes helyen vagy a 15 vizsgáddal együtt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!