Szerintetek miért fizetünk tízezreket minden évkezdéskor tanszerekre, mikor egyetlen táblagép is elég volna?
Fizessen akinek páros számú édesanyja van!
Beruháztam egy laptopra, ez tökéletes mindenféle tanulásra meg jegyzetelésre, úgyhogy azokat a tízezreket inkább elköltöm másra.
Konkrétabban: Az állam jelentős összegekkel támogatja a tankönyvkiadást, mégis a szülőknek kisebb vagyonba kerül az évkezdés. Ennyi erővel a folyamatos kínokkal küzdő tankönyvlánc helyett adhatnák elektronikus változatban, ingyen is a tankönyveket... Szerintem a kölségvetésnek akkora megtakarítás lenne, hogy talán még egy olcsó oktatási tabletes közbeszerzésre is futná belőle. Nagy tételben, akár féláron is be lehetne szerezni ezeket. Ugyanígy a szerviz, a pótalkatrész-ellátás is megoldható volna!
Szegény gyereknek meg leszakad a keze a táskától. A tornacipőt, tollat, füzetet persze nem pótolja, de a könyveket, munkafüzeteket, azaz a drágább dolgokat annál inkább.
A fentiek mellett a gép elláthatná az ellenőrzőkönyv, bizonyítvány, üzenőfüzet, tesztkérdéses-dolgozat, távoli házifeladat leadás funkcióit is, ráadásul az esetleges sajtóhibákat, elírásokat, tartalmi változásokat a könyvekben folyamatosan lehetne frissíteni. Ti mit gondoltok erről? Mert én egyszerűen nem értem...
Én nemtudom amikor a fiam elkezdte a gimit akkor is soka könyvet megkellett vennünk, és azoknak a felét ki sem kellett nyissák, mert a tanár inkább lediktálta az anyagot a sajt módszere és értelmezése szerint, és tényleg sokkal érthetőbb volt, lényeg volt benne kisebb magyarázattal, és semmi felesleges duma, és sokkal jobban meglehetett érteni. Fiamék egyedül magyar és a matek könyvet használták, de matekból is inkább csak a feladatgyűjteményt, történelem könyvre egyáltalán nem voltszüksége, az szinte teljesen új volt el is adtam őket.
Amikor a fiam 12. be ment akkor vettünk neki egy laptopot mert sok osztálytársa laptopot használt már jegyzetelésre, az igazgatóval megbeszélték és már a fél osztály azt használta, és sokkal jobban megérte mint füzetbe jegyzetelni ami vagy olvashatatlan lesz írásra, vagy tönkremegy vagy egyéb más, laptopon meg megmaradt mert a fiamnak volt esze és 3 helyre mentette le a tan anyagot meg az érettségi tételeit, és én is jól jártam mert ezt csak egyszer kellett megvenni és egész évben összesen 2 füzetet használt el, matekra meg egy vonalast azt csak félig. Sokkal kivitelezhetőbb lenne ha ezt is engednék a tanárok mert azért ha egy gimis már laptoppal vagy táblagéppel megy suliba szerintem teljesen rendben van, mert egy gimisnek tudnia kell szépen kézzel írnia, meg ugye ők már jobban tudnának vigyázni a dolgaikra.
>Táblagépen a gyerek nem tanul meg tollal írni, körzőt-
>vonalzót használni, nem annyira átlátható mint egy füzet.
Ez természetes. Nem a toll vagy a füzet, és a mértani kellékek létjogosultságát kérdőjeleztem és meg.
Az egy másik kérdés tárgya lenne. De körzőt, vonalzót, szögmérőt se kell minden évkezdéskor újat venni. Itt a könyvek és munkafüzetek, szótárak a drágák. És mindegyik kifutott technológia. Persze a szótárkezelést is meg kell tanulni, de erre is írható mobil alkalmazás, vagy az iskola könytára is igénybe vehető.
Ráadásul az egyéni tanári jegyzetek megosztása, a feladatok kiadása is egyszerűbb lenne. Vagy ha már matek: a gép mindenféle írásbeli számolást interaktív feladatokkal oktathat, rögtön értékelhet is. A geometriai szerkesztéseknél animációs film szakaszos lejátszásával vezetheti végig és oktathatja a diákot. Szerintem hatalmas segítség lenne tanárnak, diáknak és szülőnek egyaránt.
Persze, hogy laptop vagy tablet, az részletkérdés. Lehet ennyi erővel kisebbeknél az iskolapadokba beépített szerkezet is, illetve otthon meg egy tetszőleges masina, akár asztali gép is. A gyerek nyakában meg pendrive
Na és mégis mi garantálja majd mondjuk, hogy a gyerek az órán tényleg tanul/könyvet olvas és nem éppen a facebookon beszélget az ismerőseivel vagy játszik?
Valamint persze, marha jó dolog a táblagép, de hosszabb olvasásra alkalmatlan, nem véletlenül vannak e-könyv olvasók és azokban speciális (jó drága) kijelző.
Én is jobban szeretek könyvből tanulni, na meg nem kell attól félni hogy hopp lemerül...
Amúgy több mint való rengetegen elveszítenék a munkájukat ha nem lenne nyomtatott tankönyv.
Elgondolkodtatók válaszaitok, köszönöm!
Úgy vélem, a felvetett problémák főként technikai jellegűek, amik megoldhatók, ám valóban át kell ezeket rágni még alaposan...
Egy 100ezres közbeszerzésnél azért elvárható, hogy olyan kijelző, akku, pót tápegység és egyéb felszerelés legyen, ami optimális ide. Puskázás, melléktevékenység ellen alkalmas szoftveres védelmet is ki kell fejleszteni, a kiépült papír alapú tankönyvipart nagyrészt át kellene szervezni digitális alapúra, interaktív munkafüzetek, szoftverek előállítására, hogy a munkahelyek száma is megmaradjon, stb. Szóval nemcsak annyi ez a dolog, hogy EBOOK formátumban feltölti az ember a könyveket.
Ezzel együtt én bízom benne, hogy a politikusoknak és a szakmának is eszébe jut mindez végre... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!