Hogyan lehetnék orvos?

Figyelt kérdés
Most vendéglátós középiskolába járok, de inkább orvos szeretnék lenni. Az iskolából nem szeretnék elmenni. A középsuli után még lehetek valahogyan orvos?
2009. aug. 9. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen ha leteszed a kémia és biosz érettségit, valamint szerzel egy latin nyelvvizsgát.
2009. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a latin nyelvvizsga ráér. biosz ÉS fizika VAGY kémia érettségi kell. bioszból kötelező az emelt, a másikból nem, de ajánlott, különben nincsenek meg a pluszpontjaid.
2009. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
a válaszolók elfelejtették, hogy mi után leérettségiztél, irány az orvosi egyetem. Az még elvesz pár évet az életedből, de azért hajrá!
2009. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
latin nyelvvizsga nem szükséges, még orvosin sem kötelező letenni, bár az érettségin pluszpontot ér, mint ahogy a többi nyelvizsga is
2009. aug. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

na meg persze jó tanulmányi eredmények kellenek hozzá, ha kevésbé jó akkor meg sok pénz :S

majd 1 milla egy félév költségesen


államin most nem tudom mennyi a pont határ, de azt tudom hogy kb. 2-3 évvel ezelőtt amikor még a 144 pontos rendszer volt akkor az állami támogatásos orvosira könnyebb volt bejutni mint Dunaújvárosi Főiskolán a Kommunikációra és Médiatudomány szakra (azért ez gáz :D)

2009. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

persze ez nem azt jelenti hogy annyira alacsony pontok voltak


asszem akkor komédiára 143 pont kellett

orvosira 139 pont

2009. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
igen de a médiatudományos büfészakra olyan tantárgyak is kellenek... tehát a pont az még nem jelent semmit.
2009. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fent említett érettségik és egy sikeres nyelvvizsga után Jó felvételi valamelyik orvosira.

Latin nem szükséges majd tanulsz eleget.


Az idei ponthatárok:

DE_ÁOK 420

SE-ÁOK 437

PTE-ÁOK 421

SZT-ÁOK 421

Hajrá még lehetsz orvos kb 12 év múlva:)

Ugyanis a képzés így néz ki. 6 év általános orvos 2 év rezidensi 2-3-4 év szakvizsgák.

2009. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elég jó tanuló vagyok, bár a történelem elég gyengén megy. Ha leérettségiztem, akkor menjek főiskolára?
2009. aug. 10. 14:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Biosz meg kémia érettségi, az egyik mindenképp emelt legyen.Minimun egy nyelvvizsga-NÉMET vagy ANGOL.LATIN NEM KELL.Lehetőleg kitünő érettségik.Meg harmadik évvégén és negyedik félévkor jó bizonyítvány.
2009. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!