Gabie32 kérdése:

Szakközép vagy gimi?

Figyelt kérdés
Lányom idén végzi el a 8.ált.sulit.Nem tudja mi legyen.az az álma,hogy író lesz.Angol nyelvet nagyon tudja.Viszont külföldre akar mindenképp kimenni gimi után.Melyik suliba menjen?Nyelvi előkészítős gimibe,vagy szakközépbe,hogy legyen egy szakmája?
2012. okt. 19. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tanul tovább egyetemen/főiskolán akkor teljesen felesleges a gimnázium. Akkor szakközép és érettségi után maradjon még plusz 1. évet aztán legalább egy szakmája lesz.
2012. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
S mégis milyen szakközép?mikor abszolut nem tudja,hogy mi legyen?tanuljon olyan szakmát,amihez nincs kedve,csak azért,h.szakmája legyen?
2012. okt. 19. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi nem érdekli?

Akkor menjen gimibe de akkor egy sima érettségivel semmire nem elég. Oké lesz nyelvvizsgája, de amire felvennék dolgozni ahhoz a 8. általános is elég itthon.

Ma már egy sima érettségi a munka világában semmit nem ér.

2012. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jajj,de nagyon nehéz.Igen,sima érettségivel semmire nem megy.Tegyük fel 4 év alatt leteszi a felsőfokú angolt,mellette a spanyol középfokot.Itthon semmire nem megy vele.Viszont külföldön meg amiatt nem,mert nincs szakmája.

Igen,semmi nem érdekli,csak a nyelv.Én nem akarom rá erőszakolni a szakközepet,mert azzal csak ártok.de akkor mit tegyek??? :(

2012. okt. 19. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan munkahelyre, ahová nem kötelező a diploma, oda tök mindegy, oda 8 általánossal is felveszik, igy az érettségi és a szakmunkásképző önmagában tök felesleges.Vagy legyen érettségi mellett egy szakmája is, vagy diploma.De ha író akar lenni,ahhoz nem kell más, csak fantázia, tehetség és némi pénz, hogy a könyvét kiadhassa.
2012. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
S ha leteszi az érettségit,meg a nyelvvizsgákat,suli után OKJ-s tanfolyamot nappalin végezhet?(4 év alatt csak eldől mi fogja érdekelni)
2012. okt. 19. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

érettségi után is tanulhat szakmát szóval ha nem tudja mi legyen akkor inkább gimi..

Sajnos én elcsesztem 5 évet amikor gimi helyett a szakmunkásképzőt választottam:( hiába van szakmám ha nem akarok abban dolgozni...

2012. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,ebbe a hibába nem akarok beleesni.Tanul a gyerek egy olyan szakmát,ami végképp nem érdekli.Marad a gimi,lesz két nyelvvizsgája,ha más nem is,de legalább szeretni fogja! :) Köszi
2012. okt. 19. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyen a gimi. Ha meg jól megy a nyelv, külföldön is tanulhat utána.
2012. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!