Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség köztük? (szakkö...

Mi a különbség köztük? (szakközép, gimi stb)

Figyelt kérdés
Mi a különbség a szakközép, gimnázium, szakiskola (most csak ennyi jutott az eszembe) között? Mert a tanárok igen tudják mondogatni, hogy hová menjünk továbbtanulni de mi mit jelent? Van még több fajta iskola? És az mi?
2011. aug. 15. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szakmunkásképző: 14évesen kerülsz be 8. után, itt egy szakmát kapsz, érettségit nem.

Szakközépiskola: ide is 14évesen mész 8.után, itt érettségit kapsz 4 év tanulás után + valamilyen szakmai alapismereteket pl. elektronika, vegyészet, attól függ később miylen irányban akarsz tovább tanulni egyetemen, pl. ha elektronikai szakközépbe mész akkor könnyebb dolgod lesz villamosmérnök szakon.

Gimi: itt van 4és 5éves gimis is, érettségit ad, gimiben az a jó, hogy sokkal több órád van angolból meg midnenből mint szakközépben, így emelt érettségizhetsz könynedén mert nagyon sok óraszámod van, meg gimiben úgy tudom több % tól van 2-es is nem 50 hanem 60%-tól, szóval gimi akkor érdemes ha midnenképp mész majd egyetemre.

21f

2011. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én vmi erősebb szakközépiskolát ajánlanék. azzal ugyanúgy tovább tudsz tanulni, mint sima érettségivel, a szakirányod hasznos lesz egyetemen, de ha közben úgy döntessz, hogy nem tanulsz tovább, akkor is van vmi szakma a kezedben, nemcsak egy értéktelen érettségi.

24N (gimibe jártam)

2011. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval. Én is gimis voltam (ráadásul nyelvi előkészítős, tehát + 1 év), most nyáron próbáltam vmilyen részmunkaidős állást keríteni, és kb. ránéztek az önéletrajzomra és kérdőn néztek rám. Sokat nem tudnak vele kezdeni :/
2011. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!