Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész, vegyész vagy...

Gyógyszerész, vegyész vagy biológia szak?

Figyelt kérdés
Ezeket néztem ki meg még a geológiát néztem ami érdekelnének ezen kívül, illetve természettudományok jól mennek ezért esett ezekre a választásom.
2012. okt. 12. 23:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Égetheted magad nyugodtan, mert a tények is magukért beszélnek!


Találatok száma álláshirdetések esetén az alábbi munkakörökbe:


profession: vegyész (53), gyógyszerész (25), biológus (20);

jobline: vegyész (22), gyógyszerész (9), biológus (5);

careerjet: vegyész (196), gyógyszerész (113), biológus (65);

jooble: vegyész (111), gyógyszerész (100), biológus (67).


A hatalmas tájékozottságodból nem lehet megtudni, hogy mi alapján emeled ki önkényesen, hogy a biológia a legnehezebb e három nehéz tudományterület közül. Netán mindet elvégezted? Van egyáltalán diplomád már, hogy ilyen leereszkedő hangnemben bírálsz másokat?


Valahogy a dedóban volt még az szokás, hogy "az enyém jobb, a tied rosszabb". Tudományokkal foglalkozó ember tiszteletben tart más tudományterületeket.


Az pedig, hogy 200< emberből néhány végez nem a szak nehézségét mutatja, hanem a bsc tucatképzés színvonal csökkenését, hogy bejutnak olyanok is -köztük Te is -akik nem egyetemre valóak. Régi képzésben végzett ismerőseim évfolyamából éppen csak néhányan nem tudták elvégezni a szakot.


Veled nem is érdemes vitatkozni, mert egy korlátolt személyiség vagy: egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni a tényeket!


Senki nem mondta, hogy a biológia rossz, csak mással nagyobb eséllyel lehet elhelyezkedni.


Szóval sok szerencsét az életben, Neked szükséged lesz rá!

2013. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Itt te vagy az, aki ilyen dedó stílusban adja elő a dolgokat. A saját h.lyeségeket konkrét ténynek állítod be, nem vagy képes felfogni, ha más szemszögből világítanak rá a témára. Jössz a személyeskedéssel, éppen hogy csak nem anyázol már idegességedben. De nyugi, csak jót kuncogok rajtad, meg hogy ilyen buta emberek léteznek, mint amilyennek most most ténylegesen bemutattad magad:)


Na további sok sikert a h.lyeségek gyártásában, kérlek kímélj meg minket tőle, csak a saját szórakoztatásodra használd őket, mert a végén még elolvassa egy kellően naív ember és el is hiszi

2013. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
És diploma nélkül tovább álmodik a királylány, az illúziók tengerén ringatja tovább süllyedő hajóját! Találj előbb munkát, aztán majd elfogadom a véleményed!
2013. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Honnan szűrted le ezt a nagy okosságot, hogy diplomám sincs és munkám se? Egy anoním fórumról pár választ követően? Gratulálok! Felvételt nyertél az ezo.tv-be!
2013. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Szerény szellemi kapacitásod árulkodik erről, továbbá, hogy nem tudod tényekkel alátámasztani azokat, amiket másokat ledegradáló stílusban próbáltál védelmezni. Szóval, ha olyan mindent tudó vagy, akkor mondd meg, miből következtettél arra, hogy a Te szakod a legnehezebb! Diplomás ember -főleg aki a tudományokban jártas -nem fog ilyen modorban senkit lekritizálni, ahogyan azt Te tetted. Ismerek sokat, egyikükről sem mondható ez el...
2013. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Én olyanra nem próbálok ész érvekel hatni, aki abból indul ki, hogy mert a biológusok nem tudnak deriválni. Ez aztán a mindenkit meggyőző érv. Az meg senkit sem érdekel, hogy te biológiára jártál, de valószínűleg nem erre számítottál, hanem hogy olyan dedós lesz, mint a gimiben, és megismertél onnan pár embert, akikre most hivatkozol. Én kb. 600 embert ismerek biológia szakról, ennek a felét elég jól, de ennyiből is meg tudom állapítani, hogy minden ember más, még akkor is, ha ugyan arra a szakra jár. Sajnálom, ha ez neked nem tűnt fel. A biológia szakon belül legalább 5 különböző szakirányra lehet menni, amik teljesen más embert kívánnak meg.. de tényleg sok értelme van mindenkit egy kalap alá venni. Nem fogok ilyen h.lyeségeket vitatkozni, főleg ha átom, hogy semmi értelme, mert nem vagy képes elfogadni mások véleményét
2013. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Kedves Mikrobiológus MSc-s hallgató, előbb magyarázatot kérnék az alábbiakra:


"A biológia szak innen a legneheebb" -állításodat, kérlek, tényekkel indokold!


"vegyészből meg k.rva sok van" -ezt is indokold tényekkel, kérlek!


":D ne égesd már magad 20%-os" -fejtsd ki, kérlek, miért égette magát a felhasználó!


"Csak szólok, mielőtt még tovább böfögöd a h.lyeségeket" -ezt a szófordulatot netán egy alapozó kurzuson, vagy a szüleidtől tanultad? Indokold azt is, hogy a felhasználó személyes tapasztalata miért "h.lyeség"? Netán szíven ütött egy objektív vélemény?


"szóval szívtad:P" -egy biológus szerinted így fogalmaz?


"Te kezdted ezt a fröcsögést, én csak lesüllyedtem a szintedre, úgyhogy ne játszd itt a szentet" -egyértelműen Te használtál pejoratív kijelentéseket, és Te indítványoztad a mélyebbre süllyedést, szóval akkor ez a mondatod hogy jön ide?


"Kismillió dolgot meg kell tanulni biológia bsc-n, amit a vegyészek még csak elképzelni sem tudnak." -de mondd már el, kérlek, megesz a fene, miközben a biológia BSc/MSc-s tantervet nézegetem, hogy melyik az, amit soha sem tudnék elképzelni!


"Nem olvastam el az egész zagyvaságot bocsi, elég volt az első pár sort is." -ha el sem olvastad, amit írtam, miből következtettél arra, hogy zagyvaságot írtam?


"Nem személyeskedni kellene" -azt, hogy ismerőseim tapasztalatát leírtam, pont, hogy nem személyeskedés.

Szövegértési gondjaid vannak!


"Mert csak mikrobiológia létezik, de tényleg:D tájokozottságod utánozhatatlan" -hiszen magad írtad, hogy mikrobioszos vagy, nem értelek...


"Itt te vagy az, aki ilyen dedó stílusban adja elő a dolgokat." -nem értem, hogy mi a dedós a stílusomban. Tényeket akartál, kerestem Neked hr oldalakról, ezzel alátámasztva a vita tárgyát, hogy a vegyész keresettebb, mint a biológus, cáfolva ezzel a "túl sok a vegyész" állításodat.


"A saját h.lyeségeket konkrét ténynek állítod be" -az állások száma nem saját állítás, magad is megtekintheted a neten (google a barátod!).


"ha más szemszögből világítanak rá a témára" -vegyész ként dolgozom évek óta PhD-vel, sok kutatásnak olvastam után, terveztem meg folyamatokat, még biotechnológiai kutatásban is részt vettem. Nem gondolnám, hogy szűk látókörű vagyok.


"Jössz a személyeskedéssel, éppen hogy csak nem anyázol már idegességedben." -ugye ezt csak viccből írtad, mert én jót nevettem rajta(d)!


"meg hogy ilyen buta emberek léteznek" -Kincsem! Még le sem diplomáztál, egy napot sem dolgoztál a szakmádban! Hanyagold, kérlek, ezt a leereszkedő stílust!


"egy kellően naív ember" -sajnos ez esetben ez Te vagy... (sorry):(


"hogy te biológiára jártál, de valószínűleg nem erre számítottál, hanem hogy olyan dedós lesz, mint a gimiben, és megismertél onnan pár embert, akikre most hivatkozol" -téves állítás, nagyon is tetszett/tetszik a biológia, csak a kémia jobban megtetszett, több lehetőséget találtam benne MAGAMnak, és biztosabb megélhetést.


Nem volt dedós a gimim, ezt kikérem magamnak! Biológia fakultációs voltam.


Az egyetemen -akikkel kezdtem -biológusokkal tartjuk a kapcsolatot, az ő esetükből, történeteikből idéztem.


"Én kb. 600 embert ismerek biológia szakról" -ilyen sokan vagytok? Akkor hogy lesz mindenkinek munkája?


"nem vagy képes elfogadni mások véleményét" -rátapintottál a lényegre:


Te nem mondtál eddig véleményt, legalábbis olyat, melynek hitelt lehetne adni. Ezért kérem továbbra is Tőled, hogy indokold meg az állításaidat:

- sok a vegyész,

- a biológia a legnehezebb.

2013. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed a fáradságot elolvasni sem, akkor úgy veszem, hogy elismerted, hogy nem tudtál győztesen kikerülni a vitából, és dühösen elkullogtál!
2013. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Épp ezért nem olvasgatom el, amit írsz, mert baromság. Kiragadsz egy-két mondatot és akkor arról kezdesz fröcsögni. Pl." Nem olvastam el az egész zagyvaságot bocsi, elég volt az első pár sort is." -ha el sem olvastad, amit írtam, miből következtettél arra, hogy zagyvaságot írtam? "

Oda van írva, hogy az egészet, nem azt hogy semmit. Az egész tele van ilyenekkel, erre mégis mit reagáljak, ere a tákolmányra? Inkább semmit, mintha egy falnak beszélnék, te folytathatod még ha akarod, ha te attól boldogabb leszel, csak tessék.

2013. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Válaszolj, kérlek a kérdéseimre, mert addig egy hiteltelen sértődött apuci kicsi lánya/ anyuci szeme fénye fiacskája vagy, aki bejutva az egyetemre elszállt a nagy semmitől!
2013. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!