Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész, vegyész vagy...

Gyógyszerész, vegyész vagy biológia szak?

Figyelt kérdés
Ezeket néztem ki meg még a geológiát néztem ami érdekelnének ezen kívül, illetve természettudományok jól mennek ezért esett ezekre a választásom.
2012. okt. 12. 23:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
bioszosból rengeteg van. de a gyógyszerész vagy a vegyész nem rossz. én is kémia szakos vagyok.
2012. okt. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerész egészségügyben foglalkozik, gyógyszergyárak patikák ilyenek, a tantervnek orvosi vonatkozása is van, osztatlan, kapsz doktori címet a diplomához.

A vegyész után még kell Msc, de a vegyipar bármely területére el tudsz menni (kőolaj, gyógyszer, élelmiszer...)

2012. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
27%
A biológia szak innen a legneheebb, csak akkor menj oda, ha bírod a 3 (általában mindenki csúszik, szóval 4 év) kőkemény tanulást, plusz utána az Msc-t, mivel muszáj elvégezni, hogy kapj munkát. Elég kevés ember bírja elvégezni (300 ember kezd évente és 4-5 fejezi be). A gyógyszerész is marha nehéz szak, vegyészből meg k.rva sok van
2012. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
utolsó szerinted ezekből a biosz a legnehezebb és vegyészből van sok??? melyik országba élsz te?
2012. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%
Magyaroszágon, ébresztő!:P
2012. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
56%
És pontosan biológussal hol is lehet Magyarországon elhelyezkedni? Mert ugye ökölógusra olyan irtó nagy szükség van, abból is leginkább tengerbiológusokra szerintem.... Biztos ez az oka, annak hogy a legtöbb biológus a tescoban köt ki árfeltöltőnek. Nekem van vegyész diplomám és már mielőtt leállamvizsgáztam volt állásom. Egy napot sem töltöttem állás nélkül szerencsére, míg biológus munkatársaim évekig kerestek állást. És azt is , hogy hozánk kerültek annak köszönhetik, hogy felsőfokon beszélik az angolt, és nem találtak vegyész végzettségűt, aki ennyi pénzért vállalná a munkájukat. Most csinálom a gyógyszerész szakot munka mellett és azt látom, hogy lassan gyógyszerészekből is elég lesz. Patikai állásokra már 10-15-en is jelentkeznek, persze ez is hely függő. Ha gyógyszeripar érdekel a gyógyszerészt ajánlom, ha kutatni akarsz, akkor inkább a vegyészt.
2012. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
22%
:D ne égesd már magad 20%-os:D ha szerinted a biológia szak = ökológiával, akkor te egy nagyon ostoba ember vagy. Csak szólok, mielőtt még tovább böfögöd a h.lyeségeket, hogy 3 szakirány van, a sejt-és molekuláris, a szupraindividuális és a tanári:D Na ennyit rólad és a megbízható információidról, te árufeltöltő.
2012. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
19%
Huu és mit kezdesz majd a tanári vagy a szuprainviduális diplomáddal öreg? Mert gondolom a sejt és mol. bioszra csak vagy 10% kerül e, a legjobbak.. Gondolom te nem ez a kategória vagy.
2012. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%
megint mellélőttél, mivel már végeztem is sejt-és molekulárison, azon belül is mikrobiológia modulon, szóval szívtad:P
2012. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
47%
Huuuuuuuuu annyira király vagy. Szóhoz sem jutok. Tényleg, hogy szívtam, már a szavaiddal élve... Sok boldogságot meg minden. És örülök, hogy egy ilyen nagy emberrel válthattam itt pár szót... Azért diplomát semmiért nem cserélnék veled...
2012. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!