Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész, vegyész vagy...

Gyógyszerész, vegyész vagy biológia szak?

Figyelt kérdés
Ezeket néztem ki meg még a geológiát néztem ami érdekelnének ezen kívül, illetve természettudományok jól mennek ezért esett ezekre a választásom.
2012. okt. 12. 23:15
1 2 3 4 5
 11/41 TerrorBirka ***** válasza:
Én vegyészre szavaznék: kevesebb tanulás, hamarabb tudsz beállni dolgozni, és hamarabb is lesz fizu. ;)
2012. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Te kezdted ezt a fröcsögést, én csak lesüllyedtem a szintedre, úgyhogy ne játszd itt a szentet
2012. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%
Biológus nehezebb mint a vegyész??? Na, ne röhögtess már! Már a bioszosok még deriválni sem tanulnak meg...
2013. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Sok értelme van kiragadni egy dolgot, ami ott van, emitt meg van. Kismillió dolgot meg kell tanulni biológia bsc-n, amit a vegyészek még csak elképzelni sem tudnak. Ennyit erről és a dedós érvekről, égessétek csak magatokat tovább
2013. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Voltam biológia bsc-n is, aztán mentem át kémiára. Ott azt tapasztaltam, hogy a kémia kb. egy nagyságrenddel nehezebb. Ugyanannyi tanulással 1-2 jeggyel rosszabbat szereztem. Ráadásul rengeteg bioszos végez, ennyire nincs szükség! Többségében csak állami intézetekben tudnak elhelyezkedni, de ott nagyon nagy a túljelentkezés. Van néhány végzett bioszos ismerősöm, küszködnek nagyon az álláskereséssel, többségük nem is abban helyezkedett el. Az a baj, hogy több száz hallgatót vesznek fel, de ennyire nincs szükség. Megértem, hogy elfogult vagy a szakoddal kapcsolatban, de csak a sok rendszertani magolás a nehéz benne. Vagyis magolás! Aminek aztán nem sok gyakorlati haszna van. A vegyésznek sokkal szélesebb a munkaköre. Szinte valamennyi anyagátalakítással járó termelésben szükség van analízisre, minőségbiztosításra. Szükség van folyamatok tervezésére, számításokra, mérésekre. A vegyész munkaköre sokkal szélesebb és gyakorlatiasabb mint a biológusé. Biológus sok esetben inkább kutatói jellegű. Arra meg itthon kevés pénz áll rendelkezésre. Jelenleg egyik sem életbiztosítás, de vegyészként hamarabb kapsz munkát!
2013. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Több, mint 260 embert vesznek fel évente, ebből maximum 5-6 végez. Hmmm tényleg baromi sok végez. És az, hogy első max. másod évben voltál biosz bsc az annyit tesz, hogy az alapozó tárgyakhoz max eljutottál, de bele sem kósoltál igazán az egészbe. Én ezzel nem dicsekednék és nem osztonaám az észt, mert csak magadat égeted vele
2013. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Támadó jellegű védekezésed erős bizonytalanságot sugall: valahol már Te is érzékeled, hogy totális tévedés volt biológiára menned, de büszkeséged nem engedi, hogy ezt beismerd a világnak, talán még saját magadnak is hazudsz vele! Illúzióba ringatod magad, hogy az általad végzett szak/tanult szakma ezekben a sötét időkben majd csillagként ragyog fel a munkaerő piacon; közben pedig más véleményét állítod be égő és kicsinyes válasznak, melyek tartalmi értéke semmi, a Te igaz beszédedhez képest. Nekem életem legjobb döntése volt vegyésznek mennem biológus helyett: már volt munkám és fizetésem az egyetem mellett, később sem szenvedtem hiányt semmiben. Őszintén kívánom Neked a sikereket a szakmádban, főleg, hogy friss diplomával a kezedben másnap már munkába is állj a diplomás minimálbér 2-3-szorosáért. Viszont az álmodozásnak itt vége: nem fog így lenni. Majd ha eljut oda, hogy munkád legyen, rá fogsz jönni, hogy az egyetem után ezek a tudományok sem nem színesek, sem nem izgalmasak, értékük sem nagyon van. Senkit nem fog érdekelni, hogy Te hanyast kaptál, vagy milyen nehéz volt bemagolnod ezer rovar vagy gomba nevét; arra lesznek kíváncsiak, hogy mit tudsz elvégezni. Most biológusként dolgozhatnál a biotechnológiában, de oda biomérnököket alkalmaznak. Vagy dolgozhatnál laborban, de oda vegyészeket alkalmaznak. Vagy marad a jó öreg bizonytalan állami szféra... sok szerencsét hozzá! Szegényes eséllyel indulsz az Életnek, de ne legyen így! Csináld jól, találj egyből jó munkát! És akkor elismerem, hogy a biológus tucatképzésnek van értelme. De addig is csak egy iskolapadból köpködő, nagyképű, az életről mit sem tudó diák vagy...
2013. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az egész zagyvaságot bocsi, elég volt az első pár sort is. Abból is feltűnik, hogy ugyanazt elismétled, amit én, próbálsz támadni, belemagyarázni dolgokat, csak hogy elhitesd, hogy neked van igazad. Nem személyeskedni kellene, hanem tényekkel alátámasztani a mondandód, talán úgy hitelesebb lenne. Na ugorj neki mégegyszer akkor, talán másodszorra jobban megy majd
2013. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Nem is a diplomád miatt lesz majd nehéz elhelyezkedned, hanem az utánozhatatlan stílusod miatt. Akkor hajrá, hiszen a mikrobiológiában van a jövő, igazi hiányszakma! ;)
2013. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Mert csak mikrobiológia létezik, de tényleg:D tájokozottságod utánozhatatlan
2013. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!