Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg semmit nem érnek az...

Tényleg semmit nem érnek az okj s szakmák?

Figyelt kérdés
Eggy ismerősöm azt mondta hogy semmit nem érnek az okj s szakmák én most ügyintéző-titkár intenzív tanfolyamra járok és ezt nem akarom elhinni. (Most alakult át az okj s rendszer)
2008. máj. 18. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
2008. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én erre csak azt tudom mondani, hogy manapság egy jó szakma többet ér, mint egy diploma! Úgyis rengeteg a diplomás, már egyátalán nincs rájuk kereslet!
2008. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet tanulj! Angolt, németet...

Mellette a szakma is kell - de a nyelvtudás fontosabb!

2008. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat tanulok nyelvet is és csinálom az ECDL vizsgát is csak megíjedtem hogy nem fogják elfogadni az okj s szakmát.
2008. máj. 18. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Már megint tudás alapú társadalom van. Ha nem akarsz közigazgatásban, közalkalmazottként vagy köztisztviselőként dolgozni, akkor az ECDL és az OKJ (de a diploma is) pont annyit ér, mint amennyi tudás mögötte van. Egy versenyszférás cég nem azt nézi, hogy van-e plecsnis papírod, hanem beültet a gép elé. Ha meg tudod csinálni amit elmond, akkor alkalmas vagy, ha nem, akkor nem. És nem az számít, hogy ECDL-ed vagy közép- esetleg felsőfokú szoftverüzemeltetőid van-e PAPÍRON.


Tehát a barátodnak egyrészt igaza volt. Mert az OKJ is pont annyit ér, amennyi tudás van mögötte. Ha az OKJ-s bizonyítványt "puszira" kaptad, akkor szinte biztos, hogy semmi esélyed a versenyszférában. Ha a vizsga mögött valódi tudás áll, akkor pedig igazából a tudás a lényeg, nem a papír.

2008. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nem hallottam még ilyet, pedig én is okj-s szakmát tanulok (irodavezetést). Szerinten ne foglalkozz ilyenekkel, mert ma már egy jó szakma tényleg többet ér, mint egy diploma. Hányat hallani 2-3 diplomával nem tud elhelyezkedni...
2008. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs gyakorlatod egy kalapszart sem ér. akkor mindegy hogy van-e vagy nincs.

sajnos otthon nem adnak ezek a szakmák gyakrolatot olyat ami kézzel fogható.


németországi rendszer: egy cég pl egy bank indít baknki ügyintézöi szakot (de lehet ez IBM ezer millio szakkal vagy HP vagy egy bútor bolt eladói szakkal) kb 2.3 éves iskolák amiért te kapsz fizetést. nem kell szerzödnöd rendes iskola ami álltalában pár hét suli pár hét gyakorlat, és ezért a gyakrolatért kapsz havi fizetést a suliért semmit nem kell fizetned. a végén lesz egy végzetséges és egy gyakorlati háttered, ha jó voltál akkor továbra is kapsz munkát ha nem akkor meg mehetsz munkát keresni de van végzetséged és gyakrolatod is.


amúgy 5 évig dolgoztam ügyintézö titkárként pedig semmi végzetségem nincs ebben a szakmában de angolul nagyon jól beszélek. most már van gyakrolatom ezért tuti találnák munkát még ha nincs is végzetségem.

2008. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!