Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai tanulási lehetőségekről?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem vagyok egy főiskola és egyetem párti...mert sok ember esetében feleslegesnek tartom!!! Örülnék annak is ha csak nagyon minimális létszám juthatna be és csak azokra a szakokra lehetne könnyű amiből tényleg hiány van! Még lenne egy két elképzelésem: meg kéne egy csomó főiskolás szakot szűntetni mert túl sok van!!! Minek az óvónőnek dipoma vagy a szociális munkás szak miért csak diplomával elérhető?! Ez így teljesen felesleges! Ezt a diplomás uralamt el kell törötlni vissza kell állni a rége reindszernek amikor a kiváltságosok gyerekei tanulhattak az egyetemen vagy a nagyon nagyon tehetségesek!! Nem kell ennyi diplomás! És nem kell ennyi felesleges szak! Ne azért tanuljanak hogy addíg sem kell dolgozni eltart az állam stb! A sok egyetemi és diplomás képzés helyett legyenek munkahelyek! Többre menne ez az ország! És inkább az OKJ-s képzéseket támogassák de abból is sokat meg kéne szűntetni mert értelmetlen menedzser asszisztensnek meg stb.nek tanulni! Fegyelem és rend! Ez kell ide! Ki kik azok azok akik hasonlóan gondolkodnak mint én? Főleg olyanok válaszát is várom akik már akár évek óta ülnek otthon munka nélkül vagy fiatal pályakezdők és ezért nem kellenek sehova...Úgy veszem észre ma már az is nagy szó ha valaki egyáltalán dolgozik! Minden válasz érdekel! Írjatok lehetőleg minnél többen mert jó lenne letörni a burokrácia szarvát és végre rendet rakni az emberi fejekben és a tanítás tanulás terén is! Köszönök minden válasz majd még írni fogok és kommentelek is! :)
2012. júl. 26. 14:44
1 2
 11/16 anonim válasza:
Igaz, h sok felesleges szak van, lehet, h rosszúl, de én úgy látom, h sokan viszont olyanok is hangoztatják, hogy túl sok diplomás van, akik maguk is egyetemre járnak, nekik azt tudnám tanácsolni, h akkor mennyenek el ők dolgozni, ha annyira ajánlgatják az olyan munkákat amihez nem kell képzés. Persze akinek nem inge nem veszi magára, meg ez csak egy vélemény, lehet rosszúl látom. Egyébként tényleg sok felesleges szak van, sok végzettséghez nem kéne diploma, és van olyan felsőfokú szakképzés is amihez viszont járna. Szerintem. :)
2012. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ja igen, és még annyit hozzáfűznék, h igaz, h régen alacsonyabb végzettséggel is ellehetett helyezkedni, de nem is voltak ilyen tájékozottak az emberek mint ma szerintem. Az viszont sajnos igaz, h sok munkahelyre és iskolába csak az ismerős jut be.
2012. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A túlképzettség és a munkanélküliség nem csak Magyarországon probléma, hanem mindenhol. (Pl: Spanyolországban a legnagyobb a munkanélküliség és mindenki egyetmre jár. Az ottani helyzethez képest mi még jól állunk.) Azonban az tagadhatatlan, hogy ma már szinte mindenkit felvesznek egyetemre vagy főiskolára de, hogy a diplomájával mit tud kezdeni az már tényleg csak a kapcsolatokon múlik. Sok olyan szak van, ami valóben nem ér semmit, mégis jól hangzik ha valaki azt mondhatja, hogy ,,egyetemista vagyok". Viszont sokan vannak olyanok is akik csak azért járnak egyetemre, mert anélkül nem tudnak elhelyezkedni. De ha már az embernek diplomája van, akkor már diplomás fizetést kap, ami magasabb, mint a szakmunkásé. Tényleg nagyon sok felesleges szak van, amelyeknek semmi értelme és nem is lehet velük elhelyezkedni, de ezeket csak akkor szüntetnék meg ha senki nem jelentkezne rájuk, azonban sajnos ezekre a szakokra a legkönnyebb bejutni, így inkább olyanok jelölik be akik már annak is örültek, hogy leérettségiztek valahogy.
2012. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak

te mit gondolsz felesleges szaknak... mert nekem pont az volt a tapasztalatom, hogy a felesleges szakokra nehéz bejutni.

nehogy azt mond nekem, hogy egy vegyészmérnök felesleges, akinek mondjuk kellett 260 pont a bejutáshoz, de egy turizmus-vendéglátás az fontos, amihez kell kb 430 pont.

Nagyon nem vagy tisztába ezekkel a dolgokkal.

Az egyedüli olyan hely, amire azt tudom mondani, hogy igazán fontos, és magas a pontszám, azok az egészségügyi/ orvosi szakok

Mert szerintem se kommunikácósokra nincs annyira szükség, se mondjuk turizmusosra, vagy hr-esre, viszont mérnökökre igen.

2012. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Gy.H.-nak üzenném, hogy szerintem valószínűleg nem azok az emberek mondják, hogy mennyi felesleges szak/tanuló van, akiknek a saját szakjuk is értelmetlen :D Mert ők ezt nem veszik észre, csak mikor 3-5 év tanulás után gyárban lesznek sormunkások, vagy a Mekiben eladók.
2012. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves eddígi válaszolók!

Örülök minden válasznak.és nyugodtan írhattok még minden véleményre kíváncsi vagyok!:)

Nekem nincs diplomám sima érettségim van jelenleg,későbbiekben szeretnék egy okj-t de számomra soha nem volt fontos az éveken át tartó tanulás....

Megelékszem azzal ami van nem vágyom egy papírra csak azért hogy elmondhassam magamról: van diplomám...

Sajnos sokan rosszul gondolkodnak szerintem manapság a felőoktatás nem is azért működik mert tényleg szükség van diplomásokra hanem az emberek önmaguknak generálják a képzéseket mivel úgymond ciki nem diplomásnak lenni...

Egyéb megjegyzés: Sok ismerősöm 100 és 100ezer Ft fölött keres szakmunkával vagy érettségi+szakmával ja és ez kp-ban értendő összeg egy diplomás kb ugyanennyit kap sőt most már kevesebbet is mivel ezt a bérezést is csökkentették így még egy pont az mellet hogy miért nem kell évekig tanulni a semmiért!

2012. júl. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!