Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai tanulási lehetőségekről?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem vagyok egy főiskola és egyetem párti...mert sok ember esetében feleslegesnek tartom!!! Örülnék annak is ha csak nagyon minimális létszám juthatna be és csak azokra a szakokra lehetne könnyű amiből tényleg hiány van! Még lenne egy két elképzelésem: meg kéne egy csomó főiskolás szakot szűntetni mert túl sok van!!! Minek az óvónőnek dipoma vagy a szociális munkás szak miért csak diplomával elérhető?! Ez így teljesen felesleges! Ezt a diplomás uralamt el kell törötlni vissza kell állni a rége reindszernek amikor a kiváltságosok gyerekei tanulhattak az egyetemen vagy a nagyon nagyon tehetségesek!! Nem kell ennyi diplomás! És nem kell ennyi felesleges szak! Ne azért tanuljanak hogy addíg sem kell dolgozni eltart az állam stb! A sok egyetemi és diplomás képzés helyett legyenek munkahelyek! Többre menne ez az ország! És inkább az OKJ-s képzéseket támogassák de abból is sokat meg kéne szűntetni mert értelmetlen menedzser asszisztensnek meg stb.nek tanulni! Fegyelem és rend! Ez kell ide! Ki kik azok azok akik hasonlóan gondolkodnak mint én? Főleg olyanok válaszát is várom akik már akár évek óta ülnek otthon munka nélkül vagy fiatal pályakezdők és ezért nem kellenek sehova...Úgy veszem észre ma már az is nagy szó ha valaki egyáltalán dolgozik! Minden válasz érdekel! Írjatok lehetőleg minnél többen mert jó lenne letörni a burokrácia szarvát és végre rendet rakni az emberi fejekben és a tanítás tanulás terén is! Köszönök minden válasz majd még írni fogok és kommentelek is! :)
2012. júl. 26. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A diploma csak egy szó. Az óvónő az óvónő marad, a szociális munkás pedig szociális munkás függetlenül attól, hogy diplomának nevezed-e azt a papírt, amit megszerzett vagy valami valami másnak.


Ha pedig megszüntetnének sok szakot, képzést, iskolát, akkor azok a tanárok és egyéb dolgozók, akik ott dolgoznak munkanélkülivé válnának. Ezzel akarsz te munkahelyet teremteni?

2012. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát én nem pont az az ember vagyok, akinek a válaszát kérted, én most megyek egyetemre, de nagyrészt osztom a véleményedet.

Amúgy, ha észre vetted az idei ponthatárokon bizony azért látszik, hogy oda könnyű bejutni, amire szükség van. Mérnök képzések, természettudományos szakok, esetleg még az informatikus szakok 1-2 helyen, de azok már magasabb ponthatásúak. Jogász képzésre és gazdasági képzésekre, tényleg csak ahogyan te megfogalmaztad a kiváltságosak és a nagyon tehetségesek juthatnak be. Viszont az orvos képzések most is nagyon magas ponthatárral voltak, pedig az se ártana... mondjuk ez nem is rossz, mert nem szívesen feküdnék be valaki olyannak a kése alá, aki más közép iskolában is bukdácsolt :D

Abban egyetértek veled, hogy rengeteg szak totálisan felesleges... mint pl a szociológia, társadalmi tanulmányok, média és kommunikáció és folytathatnám. Valamint én sem értem, hogy szociális munkásnak miért kell diploma... lassan már a konyhás néniknek is kell?

Totálisan feleslegesnek tartom az ilyen szakokat, de ahogy már említettem, azért idén már eléggé erősen látszott, hogy amiből nem kell ember, oda maximum költségtérítésesen veszik fel az embert. Mondjuk nem igazán tudom megérteni, hogy minek tanul valaki 3-4 évet költségtérítésesen magyar szakon, vagy turizmus-vendéglátáson, mikor soha az életben nem fog megtérülni a befizetett pénze.

Az a legnagyobb hiba ebben a rendszerben, hogy most már minden szülő, úgy gondolja ( még akinek csak szakmája van is, vagy az se), hogy a gyerekének diploma kell, mert jobban fog élni, mint ők, odáig már nem látnak el, hogy esetleg egy CNC esztergályos szakmával külföldön (pl No) közel 1 millió forintot is megkapna havonta.

Egyszerűen olyan erősen beleverték az emberek fejébe, hogy a diploma az az értelmiséget jelképezi, és egy státuszszimbólum, hogy nem érdekli őket más, az sem, hogy elhelyezkedni nem fog tudni vele, és hogy annyi idő alatt míg megszerzi a WC papírt érő diplomáját, 3 hasznos szakmát megszerezhetne.

2012. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Ééééééééééééés egészségedre! Kiadtad magadból! A gond az, hogy a véleményed senkit sem érdekel! De azért mondd csak!


"Írjatok lehetőleg minnél többen mert jó lenne letörni a burokrácia szarvát.." - gyakorin? Ne röhögtess!

2012. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddígi hozzászólásokat!

Én csak egy olyan világot szeretnék ahol megbecsülik az embert és nem téves eszmékben élnek..Értem itt ezalatt azt is,hogy már mindenhova papír kell és ha megvan akkor közlik hogy van még 100 jelentező és csak a valakinek a valakije jut be az állásra mert ez is korrupció alapján működik!! Vissza kéne állítani a munka becsületét kezdve azzal hogy mindenkinek napi pl 4 órát kéne dolgozni ezért pl 30ezer vagy 40ezer Ft-ot kapna kézpénzben de mindenkinek!! Egy családból mindenki nem csak egy ember! Sajnos az oktatás terén nem minden esetben látok kiutat a munkanélküliség megszüntetésére...Jöhetnek még a válaszok! Minden válasz érdekel! Mindenkit felpontozok! :)

2012. júl. 26. 15:24
 5/16 anonim ***** válasza:
Ühüm. És elmondod, hogy mi alapján szelektálják az embereket egy-egy állás betöltésénél? Próbálják ki mindegyiket egy hónapig hogy dönteni tudjanak? A diploma kb olyan mint egy beugró a vizsgán, anélkül nem engednek tovább, semmit nem garantál, csak annyit, hogy az adott szakma alapjait legalábbis hallomásból ismered.
2012. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezelőtt 10-20 éve nem volt ennyi diplomás szak mégis el lehetett helyezkedni és jobban megéltek az emberek mint ma!! Elég szomorú továbbá az is,hogy sok helyre jóval magasabb végzettség kell mint amit a munkakör megkövetel!

Pl egy adminisztrátori pozícióba a diplomás könyvtárost vagy a magyar tanárt veszik fel,takarítani pedig az érettségizett szakmával rendelkező egyént..Hogy arról ne is beszéljek mit csinál az akinek még az érettségije sincs meg!! Ezt is figyelembe kéne venni! Az oktatás és a túlképzés ami ma itt Magyarországon megy nem fogja megoldani a gazdasági és a munkateremtési helyzetet!! Jöhetnek még a válszok minnél több annál jobb!!!!!:)

2012. júl. 26. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

"vissza kell állni a rége reindszernek amikor a kiváltságosok gyerekei tanulhattak az egyetemen vagy a nagyon nagyon tehetségesek!!"


Elmondanád, hogy ennek mi értelme lenne? Attól hogy a szülők gazdagok, még lehet hülye a gyerek, és nem fog jó munkát végezni, ha meglesz a diplomája. Jelenleg a tehetségesebbek jutnak be egyetemre, miért kéne ezen változtatni? (az más kérdés hogy a ponthatárok baromi alacsonyak, de ezt a tanulók eredményei határozzák meg, azok később úgyis kibuknak, ha nem tanulnak). Jah és a kíváltságosak is járhatnak egyetemre, fizetősre, baromi könnyű bekerülni. Azzal egyetértek hogy vannak felesleges szakok, amikre pocsékolják az állam pénzét, de már az állam dolgozik ezen is, pl. jogász és közgáz képzéseket szinte teljesen megszüntették, csak fizetősön lehet menni...

2012. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ezelőtt 10-20 éve nem volt ennyi diplomás szak mégis el lehetett helyezkedni"


Amire te gondolsz az inkább 20-30 éve volt, vagy még több, és azért lehetett elhelyezkedni, mert Magyarországnak még volt ipara és mezőgazdasága. Ma pedig nincs.

2012. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Elég szomorú továbbá az is,hogy sok helyre jóval magasabb végzettség kell mint amit a munkakör megkövetel!

Pl egy adminisztrátori pozícióba a diplomás könyvtárost vagy a magyar tanárt veszik fel,takarítani pedig az érettségizett szakmával rendelkező egyént.."


Megkérdezhetem, hogy ezt hol tapasztalod? Csak mert elmennék oda dolgozni. Én úgy vettem észre, hogy inkább az alacsonyabb végzettségűeket veszik fel mindenhova, mert azoknak nem kell diplomás fizetést adni.

2012. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Sajnos mindenhol ezt tapasztalom legalábbis a kisvárosokban és a vidéki nagyvárosokban is jelenleg ez a helyzet..

2012. júl. 26. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!