Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen neki látni a jogász...

23 évesen neki látni a jogász szakmának? Nem késő?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert 5 éves az egyetem, akkor ledoktorálok, és aztán 3 év a gyakorlat, utána szakvizsga, és majd valamikor 8-9 év múlva leszek valaki... Mondjuk már akkor is vagyok valaki, ha ledoktorálok...Most értem meg erre a döntésre, és most komolyodtam meg.Nő vagyok amúgy... Eddig nem tudtam mit akarok magammal kezdeni, de egyre jobban világos nekem, hogy a reál tanulmányokat nem bírom...

Nem késő így belevágni??? Nincsen gyerekem, a párommal 5 éve vagyunk együtt, és biztosan tudom vállalni a babát, ha eljön az ideje, mert levelezőn tanulnék...


2009. júl. 14. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő! Szerintem ne foglalkozz ilyesmivel soha semmihez nincs késő.:) Ha úgy érzed mind anyagilag mind szellemileg bírni fogod akkor hajrá! Levelezőn nálad sokkal idősebbek is vannak, aki meg eleve mondjuk másoddiplomának választja az meg aztán életkorilag végképp időben van.
2009. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mért lenne késő? Tök fiatal vagy! Én 28 vagyok és most kezdem a fősulit nappalin.Nincs előirva hogy mindenki 18 évesen tudja,mit akar!
2009. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe lenne már késő??
2009. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, talán azért érzem ezt, mert előrébb vannak azok a fiatalok, akik 18 évesen kezdik, és 23 évesen már doktorálnak:(((( Én meg még csak most kezdeném:(((

De sajnos amikor én voltam 18 éves, a családi-anyagi helyzetem nem engedte meg, hogy egyáltalán nyelvvizsgázzak, nem még egyetemre menjek... Irigylem azokat, akiknek rendezett a tini koruk, mert nagyobb eséllyel indulnak bármerre is:((( Saját erőből már sokkal nehezebb:((

2009. júl. 15. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
munka mellett csinálnád?
2009. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, munka mellett!

Sajnos már lemaradta arról, hogy anyuék fizessék az egyetemi dolgaimat....(amugy sem fizették 18 évesen sem)akkor is munka mellett kellett:((

2009. júl. 16. 17:08
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Na jó, akkor vegyünk át pár dolgot:


1. A nyelvvizsgázáshoz csak a nyelvvizsga árára van szükség, én tanár nélkül felsőfokúztam 17 évesen.


2. Jogász szakon nem doktorálsz, a jogászoknak sincs doktori fokozatuk (csak ha ledoktorálnak). Egyébként szakvizsga nélkül tudtommal még a doktori cím sem jár, bár lehet, hogy ebben tévedek.


3. Attól nem leszel valaki, hogy van egy jogász diplomád.


4. Jogászként nem fogsz tudni normálisan elhelyezkedni 8-9 év múlva sem.


5. Ahogy elnézem, neked valami más szakot kellene választanod, a jogász totális melléfogás a te esetedben.

2009. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő! Gondolj bele, 60 évesen mennyire bánnád, hogy nem vágtál bele 23 vagy 24 éves korodban.

Persze érdemes még néhányszor végigjátszani a fejedben az egészet, de ha null háttérrel ott tartasz, hogy képes vagy fizetni egy egyetemet, egy kisbabát is tudsz vállalni a későbbiekben, akkor szerintem olyan jogász lehet belőled aki igenis el tud helyezkedni x év múlva.

Hajrá!

2009. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerösöm 32 évesen látott neki mint másoddiploma...
2009. aug. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

nem ledoktorálsz, hanem lediplomázol, és ehhez kapsz doktori címet.


A PhD tanulmányok befejezését hívják "ledoktorálásnak"


2. soha nem késő. Bár lehet, h szívni fogsz, nehéz manapság ügyvédbojtárkodni, ha nincs ismerős.

2010. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!