Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet rá esélyem, hogy orvos...

Lehet rá esélyem, hogy orvos legyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Van egy 2 éves fiam. 5 évfolyamos gimiben elvégeztem az első két évet, van még 3, de azt szeretném 2 év alatt (magántanulóként 1 év alatt 2-is megcsinálhatok) elvégezni.

Eddig nem voltam valami jó tanuló, mert nem tudtam, mit szeretnék a jövőben, ezért nem is érdekelt.

Most már tudom, orvos szeretnék lenni (gyerekorvos vagy nőgyógyász).

Nem tudok sokmindent, mindig minden ilyesmit félvállról vettem.

A felvételinél az utolsó 2 év és az érettségi számít.

Tudom, hogy képes vagyok rá, be tudom hozni azt a rengeteg lemaradást, és le tudok érettségizni úgy, ahogy kell.

De lehet esélyem 1 év fizikai és több év szellemi lemaradással?

Nem vagyok túl naív? Alapban is iszonyatosan nehéz az orvosi, hát még gyerek mellett.

Kérlek, bíztassatok, az hatalmas erőt ad!

Volt valaki hasonló szituban?

Orvostanhallgatók vagy orvosok meg leírnák nekem a tapasztalataikat? Mi nehezíti a dolgotokat?

Köszönöm!


2009. júl. 14. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha ráfekszel a bioszra és kémiára,plusz csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát,akkor sikerülhet.De akkor nagyon komolyan kell venni ezt a két tárgyat! a többi tárgy nem számit bele,csak ezek,a többi tárgyból lehetsz sz@r is,nem számit.már bocsi. :)

De gyerek mellett tudnád csinálni nappalin? Mert csak nappalin van a képzés. Azt nem tudom mennyit kell tanulni,mert nem végzek orvosit,de az biztos hogy nagyon sokat.De ha ez az álmod,ne add fel!!

Saját példa: 26 évesen jöttem rá,mi akarok lenni,mikor már tök kiestem a tanulásból,ezért egy tanévet rászántam,hogy felkészüljek a két tárgyból érettségire( biosz és eü.ismeretek) egyikből emeltet tettem és bejutottam a Semmelweis Egyetemre! Igaz,nem orvos,de egészségtudomány.Életem álma! És rohadt büszke vagyok magamra,mert tök távol álltam attól,hogy oda bejussak,és nem adtam fel és sikerült!! Most oda járok.)nappalira,állami tám.)

Kívánom Neked,hogy sikerüljön! Én sem voltam egy tanulós fajta,szakközépben alig tanultam,tök lusta voltam meg minden,és most mintha kicseréltek volna!

Neked is sikerülni fog,ha igazán akarod! Csak a gyereknek a felügyeletét kell rábizni a nagyikra-barátnőkre,stb. Ha ezt meg tudod oldani,akkor nincs gond. De azzal számolj,hogy keveset tudsz majd a gyerekeddel lenni 6 évig,az tuti.Délelőtt suli,délután tanulás...max este meg pár délután tudsz vele lenni. Ezt kalkulálkd bele.

2009. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
előző vagyok: az utolsó két év asszem csak akkor számit bele a felvételinél,ha ez az előnyösebb jegyek szempontjából.Ha kéred,akkor csak az érettségi két kért tárgyat nézik( biosz-kém.) de ezeket akkor duplázzák.Ennek nézz utána,hogy tényleg igy van-e. De szerintem logikusabb ez utóbbit kérni,mert akkor csak két tárgyra kell ráfeküdni az 5 helyett :)
2009. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is hasonlót olvastam, csak nem voltam benne biztos, hogy ez mit jelent:)

köszi!


Szerencsére decembertől óviba megy a fiam, így a felügyelettel nem lesz gond:)


Gratula, hogy bejutottál!

(Én is a Semmelweis Egyetemet néztem ki)

2009. júl. 14. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, csak nagyon rá kell készülni a dologra. De biztos ezt akarod? 6 évig nem sok időd lesz a kisgyerekedre, megéri ez?:S
2009. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 6 év. 6 év csak általános orvosi diplomát ad, ha szakosodni szeretnél pl. nőgyógyásznak, az még + 4-5 év. Így van ez a gyermekorvosi szakkal is. Nem csak 2 tantárgyra kell összpontosítani. A legjobb ha 5-ös minden érettségi tantárgyad a magas ponthatár miatt. + nyelvvizsga letétele. Nagyon nehéz bejutni, tapasztalatból mondom. Nekem 5-ös fizika érettségim lett, 5-ös emelt szintű biológia. A matekom és a magyarom lett 4-es. 2 nyelvvizsgám van, ebből egy felsőfokú. Sajnos ezzel az eredménnyel nem jutottam be egy orvosi egyetemre sem. :( Nem először próbálkoztam. 426 volt a ponthatár tavaly, nekem ezekkel az eredményekkel lett 417 pontom... De tanulj sokat, sikerülhet! (még én sem adtam fel)
2009. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: HH egy egyetemre se? Pécsen 416 volt, Szegeden 417. Pesten 432. Ezzel az eredménnyel csak Pestre nem juthattál be.
2009. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem írtam, hogy fogorvosira jelentkeztem. Szegeden és Pécsett 422 volt a ponthatár, azt hiszem Debrecenben volt 423.
2009. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, az utolsónak pedig sok szerencsét jövőre!

Azt hiszem, én más felé kalandozom... :)

2009. júl. 17. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:

elvettük a kedvedet? :( sajnálom.

(első)

2009. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,


-nem olvastam, a hozzá szólásokat....

Én adhatok neked segítséget, és bátorítást!


-Először is, elszeretném mondani, hogy az orvosi egyetem nagyon nehéz és a tanulás mellett nincs semmire se időd! Vagy éppen nincs annyi időd amennyit te szeretnél!


-AZ én történetem az hogy én 1 évig tanultam kémiát, 2 évig fizikát és 3 évig biológiát , én szakközépiskolában végeztem el a tanulmányaimat....


-Én is orvos szeretnék lenni, és éjjel nappal tanulnom kell, rengetek szót kell megtanulnom, ráadásul nekem nincs nyelvvizsgám , de még is van esélyem hogy orvos legyek!!!!!

-privátban elmondom hogy hogyan szóval majd írj rám......


-A lényeg, hogy nem szabad feladni és hogy ez legyen a célod az álmod...


Nekem is nem sokára vizsgáznom kell hogy be-e kerülök az egyetemre vagy sem!


-tudni kel hogy akik a legjobb eredménnyel vagy a legjobb gimnáziumokból mentek az orvosi egyetemre, azokból is nagyon -nagyon sok ember kiesik .....


bírni kel a tanulást, a hétköznapi életet, a munkát-valakinek pedig a gyermekét is....


Ha van biztos helye a gyermekednek, akkor próbáld meg...



Ha van érettségid emelt biológiából fizikából vagy kémiából akkor csak neki kell esni ...


ha van kérdésed csak bátran.

2013. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!