Szerintetek a germanisztikát válasszam vagy a mérnökinfot?
Melyik legyen a sorrendben előbb? A hosszú távú cél: külföldön élni és dolgozni, nyelvekkel foglalkozni, ha lehet, bizonyos szinten a munkában utazni, de nem annyit, hogy az a család életére rányomja a bélyegét. Nem tudom eldönteni, melyik szakra menjek.(mondjuk lehet, hogy csak a felvételi pontszám fogja eldönteni :D) Alapvetően nem vagyok egy hülye gyerek, de zseni sem. Szorgalmasnak viszont szorgalmas vagyok. A germanisztika mellett szól: szeretek nyelvekkel foglalkozni, a tolmács lenne az állommunka, jó a nyelvérzékem, tudok seggelni. Ellene: rühellem az irodalmat(kikészít ez a sok "nincs értelme az életnek", "legyünk öngyilkosok" gondolat, meg alapból elavult dolgokat is tanít, aminek ma nem vesszük hasznát, plusz sok zseniális műben én semmi zsenialitást nem látok), nehéz lenne az elhelyezkedés magyar-német tolmácsként (angolt is tanulok, de nem tudom, lesz-e olyan szinten valaha, mint a német lehet), főleg külföldön lenne nehéz vele elhelyezkedni. Mérnökinfo mellett: sok infost keresnek, tehát programozóként könnyebb lenne az elhelyezkedés, külföldön is, a nyelveket itt is kéne használni, ami jó dolog, érdekel a programozás. Ellene: matekból nem vagyok egy lángész (közép érettségi 76%), infóból se vagyok egy guru, de a programozáshoz alapszinten értek, viszont a későbbiekben nem tudom, hogy jó lennék-e benne. Utazni nem nagyon lehetne, tipikus irodai ülőmunka.
Azt azért vegyétek figyelembe, hogy ha a matekba jobban beleástam volna magam, jobb lehettem volna, tehát az, hogy most nem vagyok jó belőle, nem jelenti azt, hogy később ne lehetnék jó. Bár nem tudom mennyire kell hozzá zseninek lenni és mennyire elég a szorgalom.
Ezek alapján ti melyiket választanátok?
Mindenképp a mérnökinfót ajánlom. ELTE germanisztikán végeztem a BA-képzést. Fordító-tolmács MA-ra (ANA) bejutni nem könnyű, és ha elvégzed, akkor sincs garantálva semmi, és enyhén fogalmaztam. Mérnökinfósként szaktudást szerezhetsz, amellett remekül megtanulhatsz egy nyelvet, akár Erasmus-szal is, de önmagában a nyelv szaktudás nélkül nem egy nagy kuriózum.
+Ha az irodalomról a "sok öngyilkos gondolat" az első asszociációd, akkor meg főleg hanyagolnod kéne a germanisztikát, mert nyilvánvaló, hogy Az ifjú Werther szenvedésein kívül életedben nem olvastál még semmit német nyelven.
a mérnökinfot válaszd!!! a germanisztikával -ne haragudj a kifejezésért- szart sem érsz. ahhoz, hogy egy nyelvet igazán tudj, nem kell, hogy ismerd az adott nyelv irodalmát vagy a legkomplexebb nyelvtani felépítését. és ha elvégzed és bekerülsz a húszezredik nyelviskolába tanárnak, gondolod, hogy annyit utazgathatsz?
egyébként én is hasonló cipőben járok. imádom a németet, jól beszélem és még gimi elején fontolgattam a germanisztikát. de aztán rájöttem h nincs értelme elvégezni egy nyelvszakot, ezért építészmérnöki pályát választok!
(ja és ismerek olyat aki mérnökinfot tanul, kábé hasonlóan érettségizett matekból mint te, de összeszedte magát és jól megy neki!!)
annyit még hozzáfűznék hogy nekem is szerelmem a német nyelv, mindig is tanárnak akartam menni, aztán mikor "nyomozgattam" a tanári pálya után, hallottam az elbocsátásokat, meg a nagyon kemény 70-80ezres fizukat,akkor döntöttem,hogy nem lesz jó ez a szak nekem..
a német örök hobbim maradt, fejlesztgetem magam mindig, sok könyvet olvasok, egyetem mellett tanítok is. amúgy én pénzügyet választottam helyette, és szerintem nem fogom megbánni..:)
(előző voltam)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!