Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szidják anyira a bölcsés...

Miért szidják anyira a bölcsészkarokat? Pl az anglisztikát, germanisztikát?

Figyelt kérdés
Mert jó hogy vannak gagyi szakok pl politológia, andragógia stb, de a nyelvszakokat, még ha általános nyelvek is, miért kell fikázni? Vagy vajon honnan kerülnek ki a jó tolmácsok, fordítók, nyelvtanárok ha nem a bölcsészszakokról?
2010. okt. 30. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Az anglisztikát, germanisztikát azért, mert angol és német tolmácsból túlképzés folyik. Tizedére kellene redukálni a felvettek számát, máris nem lenne vele probléma. Egyébként a germanisztikán belül szerintem csak a német a problémás, mert ott található pl. a skandinavisztika is, ami keresett is és nem a legkönnyebb.

Valóban innen kerülnke ki a jó tolmácsok, de angolból én németből már Dunát lehet velük rekeszteni. Speciális, szaktudással rendelkező tolmácsokra lenne szükség (műszaki, pénzügyi, gazdasági, politikai), de ilyenből viszont alig van. Tény, hogy sok ember sajnos azért megy angol/német szakra, mert nincs jobb ötlete, és szerette ezt a nyelvet a gimiben. Azért nézik le őket, mert az ilyen embereknek nincs életcéljuk, és tömegével képzik őket feleslegesen.

Hogy a többi nyelvszakossal mi a probléma, azt én sem értem. Nyelvszakosok és más bölcsészek nélkül elérhetetlen lenne számunkra a külföldi irodalom, média, politika, művészettörténet, történelmi források, nem létezhetnének konferenciák és külföldi cégek hazánkban és más országokban, nem lehetne kapcsolatot tartani és teremteni más népekkel, sem kutatni és megérteni más népek kultúráját, nyelvét és történelmét. Sajnos vannak emberek, akik szerint az ilyen emberek képzése felesleges...

Az angolosokra/németesekre is szükség van, de csak az elhivatott fajtákra, és kisebb mennyiségben.

2010. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert felhígult, és mert tömegesen végeznek ezeken a szakokon, amúgy komolyabb tudás nélkül.
2010. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A saját hibádba esel kérdező. Miközben sérelmezed, hogy egyik-másik szakot lenézik. Közben te nézel le másokat.

Szerintem nincs objektív rangsor, és nincs olyan, hogy gagyi (büfé) szak.

Egy ismerősömet páros lábbal rúgták ki könyvtár-technika szakról, annyira lusta volt. Két év múlva felvették az orvosira, ott még UV-ja sem volt eddig...

2010. nov. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!