Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, amiből később...

Mit tanuljak, amiből később meg tudok élni? ->

Figyelt kérdés

Matematikai gondolkodásom egyenlő a nullával,viszont magyarból és nyelvekből erős vagyok,kivéve a történelemből.Nagyon szépen rajzolok,amire ha ráfeküdnék szerintem sokat fejlődnék.Tantárgyak közül igazából a nyelveket meg a művészettörténelmet szeretem,bár az utóbbin csak rajzórán hallhatok,de sokat olvasok róla.


Milyen irányzatot ajánlanátok?A nővérem jogász,gondoltam,hogy az leszek,de nagyon nem tetszik,és igazából semmilyen része nincs a szerteágazó jognak,ami tetszene,meg aztán nem is vagyok egy nagyon határozott és magabiztos ember.Igazából én valamilyen művészi,vagy nyelvi munkára gondoltam,de ötletem sincs,hogy milyen nyelvekkel,milyen irányban képezzem magamat.Meg aztán nem is tudom,hogy ezekből meg lehet-e élni.


Segítenétek? :)


15/L



#továbbtanulás-tanulás-nyelv-művészet-rajzolás-szakirány-szak-tagozat
2012. jún. 27. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsőre a fordító/műfordító jutott eszembe, de hogy meg lehet-e abból élni, azt nem tudom.
2012. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyelvtudásból meg lehet élni. Lehetsz fordító, tolmács, taníthatsz. valamilyen szakmai ismerettel kiegészítve dolgozhatsz kereskedelmi területen, de külföldi tulajdonú cégeknél már sok egyéb munkakörhöz is alapkövetelmény a nyelvtudás. Ha csak a nyelvet tudod, akkor elsősorban tanítani tudsz, a fordításhoz sokféle területen kell minimális alapismerettel rendelkezni, mert csak akkor fogod igazán megérteni a fordítandó szöveget és nem árt szakosodni és a választott szakterületnek a szaknyelvét jól kell ismerni.
2012. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 cj1 válasza:
vonatkerék pumpálás?
2012. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nyelv, akkor érdemes olyat tanulni, amiből nincs dömping, de szükség van/lesz rá.

A kínai pl nagyon hasznos lesz pár év múlva, a spanyol mindig jó, a portugálban is lehet valami, mert a brazilok úgy fejlődnek, mint az állat...

Rajz: 3D-s tervezés, animálás. Webdizájnernek ne menj, mert abból borzasztó sok van, még ha a színvonal elég alacsony is itthon... Jó kapcsolatokkal és kimagasló munkákkal mondjuk ebből is jól el lehet lenni.

2012. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!