Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak a későbbiekben?...

Mit tanuljak a későbbiekben? (lent a részletek)

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem a 9. évfolyamot (tudom, fiatal vagyok még ezen gondolkodni)Nyíregyháza egyik legjobb iskolájában (Kölcsey Ferenc gimnázium)


Hát, a humán és természet tudományos tantárgyakat nem igazán szívlelem, inkább a matekot szeretem. A nyelvek nagyon érdekelnek, jelenleg angolul és franciául tanulok, és remélhetőleg jövőre folytathatom a franciát.


Rajz ügyességem nincs igazán.

Már gondolkodtam a politikai pályán, jogin. Mostanában viszont a nemzetközi kapcsolatok felé hajazok. Nagy álmom, hogy nagykövetként dolgozhassak.


Mit gondoltok, mire odajutok, hogy válasszak milyen szakmák lesznek előtérben? Mivel tudok sokat keresni, ami az érdeklődési körömhöz is kapcsolódik? Ha mondjuk megtanulnék egy egzotikusabb nyelvet az egyetemen/főiskolán (például: görög/ svéd/ azeri) eltudnék helyezkedni egy nagykövetségen?


14/f


2012. jún. 25. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Van nagykövet ismerősöm, az adott ország nyelvét most tanulja, végzettségét tekintve közgazdász. Előtte 20 évet dolgozott a Külügyminisztériumban míg megmászta a ranglétrát.
2012. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előbb várd ki hogy mi tetszik, mihez van érzéked egy fokkal magasabb szinten, és ez alapján tudsz majd dönteni. Még tényleg korán vagy ezt eldönteni, ráadásul addig még ki tudja mi lesz. 5 év alatt a feje tetejére tud állni a világ, akár egy nagyobb háború is elkezdődhet és véget is érhet ez alatt az idő alatt. Szóval egyelőre tartsd meg a terveid, és tanulj.


A matek pedig természettudományos tárgy. :)

2012. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első válaszoló! milyen végzettsége van? hogy szerezte a munkáját?
2012. jún. 25. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Még a Corvinuson végzett, pontosan nem tudom, csak azt hogy közgazdász. Valamikor megpályázott a külügyben egy EU-s állást, mivel jól beszélt angolul és portugálul, azóta franciául is megtanult.
2012. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha jogra mennék, és mellette elvégezném a nemzetközi tanulmányok szakot, akkor elindulhatnék ebbe az irányba? sok nagykövet jogászként/ügyvédként kezdte
2012. jún. 25. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom, de attól még a ranglétrát meg kell mászni, hosszú az út a nagykövetségig, és kormányváltáskor könnyen lapátra kerülhetsz (lásd 2010-es választások után).
2012. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!