Lexxii kérdése:

Fel vesznek a Semmelweis Egyetemre?

Figyelt kérdés
most még általános iskolába járok,de nagyon szeretnék orvos lenni és az álmom bekerülni az orvosi egyetemre csak 4-es ,5-ös jegyeim vannak gimnáziumba valószinű megyek,de azt haottam hogy nagyon nehezen lehet bekerülni a Semmelweisre.
2012. ápr. 26. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy általánosban 4-es 5-ös vagy, az még nem jelent semmit. A gimi az más lesz, nehezebb. De ha ott is tartod ezt az átlagot és tudatosan készülsz rá, akkor nem lesz gond.


Az jó, ha már ilyenkor tudod mit akarsz csinálni. Ez mindenképpen előny lesz azokkal szemben, akik csak végzős gimisként találják ezt ki.

Nehéz bekerüli, de ha rendesen tanulsz, akkor nem lesz gond. Igyekezz tartani ezt az átlagot és igyekezz úgy tanulni a nyelveket, hogy mire 11-es leszel, már legyen egy nyelvvizsgád. Mert az érettségi évében nem könnyű még arra is tanulni.

Sok sikert!

2012. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Azt ajánlom, a biológia mellett a fizikát, vagy a kémiát kezd el magasabb szinten űzni, indulj el ebből a három tárgyból az országos általános iskolai versenyeken, hogy tudd, a kortársaidhoz képest hol tartasz a tanulásban. Ugyanis neked már 2 emelt szintű érettségit kell tenned (ha addig nem változik a törvény), az egyik a biosz, a másikat te választod a kémia és a fizika közül.

Ne feledd, orvosira nem könnyű bekerülni, de egy jól megválasztott gimnázium biológia tagozata, jó kiinduló pont lehet. Én ajánlani a budapesti Apáczai Gimnáziumot tudom, innen szinte mindenki bekerül az orvosira,aki oda jelentkezik, ráadásul első próbálkozásra.

2012. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.!:)
2012. ápr. 30. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!