Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Drámát vagy informatikát...

Drámát vagy informatikát válasszak?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítős osztályba járok, és jövőre választanom kell informatika és dráma közül. Igazából drámára mennék, viszont informatikából is jó vagyok. A rokonok, akiket kérdeztem az infót javasolják, mert azzal ,,tudnék kezdeni valamit a jövőben". De mi van akkor, ha én a másikra szeretnék járni? Tényleg jobban járok az informatikával? 15/L
2012. márc. 24. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, előszőr is. Milyen informatikában vagy jó? Volt egyáltalán már bármi is, ami akár kicsit is nehezebb informatikából, amire érdemes alapozni (mert az Office használat középiskolai szinten az elég messze van a nehéz fogalmától).


Aztán pedig én akkor is a drámát választanám, semmibe se nagyon, de informatikában talán még inkább nem lehet elérni semmit se, ha nem érdekel ténylegesen.

2012. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam...informatikából úgy vagyok jó, hogy az ilyesmit könnyen felfogom, de még csak az Office-nál tartunk.
2012. márc. 24. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor még mielőtt informatikára adnád a fejedet, előbb mélyülj el benne. Mivel az office-t általában még sokan megértik könnyedén, programozás az, ami igazán szok okozni gondokat középiskolában. Lehet, hogy abban is jó leszel, de eddigi teljesítményed nem feltétlenül ad rá bizonyítékot.
2012. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Info, a dráma nem jó semmire!
2012. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én biztos az informatikát választanám, nekem volt mindkettő, drámaórám egy évig, és hát... elég hülyeség volt, unalmas, néha voltak ilyen játékok, hogy rögtönözzünk színdarabot, meg játsszunk el egy híradót, de sokszor csak a tanár dumált. Az infó legalább érdekes (az elmélet nem annyira), hasznosabb is szerintem, sok ember nem tud pl. normálisan szöveget szerkeszteni, és az oldaltörést fél oldal enterrel oldja meg. :D A programozás meg középiskolai szinten nem bonyolult, nálunk mindenkinek simán ment, ha figyelt.

De ez én vagyok, ha minden vágyad a dráma, hát válaszd azt, lehet nektek tök jó lesz. Csak kérlek, ha Wordbe írsz egy szöveget, a behúzást ne szóközökkel old meg. ;)

2012. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi, és ne aggódj, tudok szöveget szerkeszteni, egy könnyebb kis vizsga félét ebből már csináltam (ECDL). Bár még mindig nem tudom, mit válasszak. Ahogy mondtátok, az informatika hasznosabb, viszont a dráma felé sokkal jobban hajlok. :(
2012. márc. 25. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem érsz drámával, de ha neked az a vágyad, válaszd azt.
2012. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Való igaz, ha egyetemi szakiranyrol beszelnenk, az informatika most nagyon keresett, a dráma nem... de privát véleményem, hogy 15éves korban meg nem kell minden pillanatban azon izgulnunk, hogy karriertechnikailag megeri-e egy kisebb döntés.

Azt hiszem nekem az emberi tényezö a fontosabb szempont, melyik tanár, melyik csoport(várhatoan) a szimpatikusabb.Ha pl. a szivszerelmed drámára megy, el van döntve:-)


Pl. ha van rá alkalmad, hogy valamit elöadjatok a drámaórán, akkor ott megtanulhatod, hogy kiálj sok ember elé, akár jelenlegi gatlásaidat oldva, önbizalmadat építve. Ez sztem nagyon fontos lehet, sokkal kevésbé tudod megtanulni egyedül mint az office használatát, ahhoz elég 10 perc guglizás.


Nem szabad túlsagosan csak egy dologba beleállni. Pont az olyan müszaki embert fogják keresni, aki tud kommunikálni.

2013. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!