Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy műszaki cégnél (pl....

Ha egy műszaki cégnél (pl. Flexrtronics) a gyártósoron karbantartó akarok lenni, milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában gépészeti illetve villamos szaktudást várnak el elsősorban, de emellett minél több területhez érts és minél több legyen a tapasztalatod karbantartás területén. Azonban tudnod kell, hogy egyre inkább a mechatronikai végzettségűeket részesítik előnyben. Például: mechatronikai szerelő, mechatronikai műszerész, mechatronikai technikus.

Mechatronika szakembernek értenie kell a gépészeti és villamos berendezésekhez, ipari elektronikához, vezérlésekhez, pneumatikához, hidraulikához és egyre inkább az informatikához is! Például én mechatronikai műszerészként javítok olyan gépsort, melyet a főnök a laptopjáról felügyel"irányít", ipari hálózaton keresztül, rákapcsolódva egy elektronikus vezérlésre, mely pneumatikus egységeken át vezérel egy hidraulikus gépet, rengeteg érzékelővel... futószalaggal, motorokkal.. és sorolhatnám. Ha bármi elromlik egy személyben meg kell tudnom javítani.

Persze van ahol külön villanyszerelő , külön alacsony áramú szerelő, és külön gépész karbantartókat alkalmaznak.

Mechatronikai műszerész + villanyszerelő e két szakmát megszerzed már jó vagy :)

2012. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De sajnos színtévesztő vagyok.Az nem baj a mechatronikai műszerészhez?
2012. márc. 21. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

De sajnos az baj.

Orvosi alkalmasságin vizsgálják és úgy tudom színtévesztőt nem vesznek fel, mert balesetveszélyes volna.

2012. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a gépész karbantartónál?
2012. márc. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!