Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dunaújvárosi gépészmérnök...

Dunaújvárosi gépészmérnök diplomával el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Előbb-utóbb valószínűleg igen. Viszont az értéke közelít a 0-hoz. Ha gépészmérnöki szakon gondolkozol, akkor BME, Széchenyi, Óbudai és talán Pécs. Ilyen sorrendben.
2012. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2012. febr. 4. 07:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan rossz a Dunaújvárosi fősuli. Ha választhatsz, akkor inkább tényleg a BME. Nagyon jó még a Miskolci Egyetem, valamint a SZIE (Gödöllő), ennek a három Egyetemnek van nagy gépész múltja. :)
2012. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Múltja igen, de jövője az általam említetteknek BIZTOS, hogy van. :)
2012. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Igen, amíg a sznob pesti köcsögök minden mást lenéznek, addig a BME toronymagasan vezetni fog, még akkor is, ha már tető sem lesz azon a romhalmazon.

Pestiek, nézzetek már körül egy kicsit, nem a ti seggeteken fut át ez egyenlítő, bármennyire is az a látszat.

Dunaújvárosnak jövője van, nem viccből fektetnek be milliárdokat.

2012. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A DUF a Debrecen Egyetemmel a 8. helyen áll gépészmérnök képzésen.

Bízok benne, hogy a beruházások miatt is az állam számít az itt folyó képzésekre.

A tavalyi 176 fő helyett a 4 műszak képzésre 130 + 140 főt felvehető létszámot engedélyeztek, ami jelentős.

2012. febr. 5. 11:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem pesti vagyok, úgyhogy ezt most nem venném magamra...


De ahogy a válaszoló is írja, Debrecen mellett az egyik "noname" felsőoktatási intézmény a MŰSZAKI VONAL TERÉN az Debrecen. Akkor is megkapod a diplomád, ha nem akarod, támogatás ide vagy oda. Csak az a bökkenő, hogy a tudás, ami a diplomád mögött lesz, az közelít a 0-hoz, és soha nem fogsz tudni elhelyezkedni vele normális helyen.

2012. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A második vagyok, ezt a cikket ha teheted alaposan tanulmányozd át:


[link]

2012. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Áttanulmányoztam, és azt látom, hogy a Dunaújvárosi fősuli ezen szempontok alapján van elöl: túljelentkezés illetve diák/tanár arány. Ezek nem meghatározóak. Sokkal inkább például a tananyag erőssége, az elhelyezkedési lehetőségek, amiben akárhogy is nézem itt és felvi-n is, igencsak hátul szerepel a DF.

Ennek ellenére én nem lebeszélni akarom a kérdezőt. Ha akar, úgyis ide megy, de azért be kell látni, hogy vannak DF-nél JÓVAL erősebb intézmények is, amiket ha a kedves kérdező elvégez, biztos megélhetése lesz.

2012. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem a Dunaújvárosi Fősuli ajánlása volt ezzel a célom, hanem, hogy képben legyen a válaszoló a többi egyetem, fősuli gépész képzésével. Igazából én abban látok nagyobb hátrányt Dunaújvárosban, hogy csak két szakirány közül lehet választani, állítólag ott inkább "szerviz mérnök" képzés folyik. Míg a nagy múltú Egyetemeken több szakirány közül lehet választani, nagyobb így eséllyel talál olyat ami jobban érdekel. :)
2012. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!