Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi kar vagy...

Általános orvosi kar vagy Fogorvosi kar?

Figyelt kérdés

Hamarosan le kell adni az egyetemi jelentkezésem, és még mindig nem döntöttem el, hogy általános orvos (később majd sebész) vagy fogorvos legyen az első helyen. Mindkettő közel áll hozzám, és szívesen csinálnám. Pro-kontra érvek? Van olyan esetleg, aki mindkettőn tanult ?

Előre is köszi! :)


2012. jan. 24. 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem altalanos orvos. Fogorvosnak maganak kell kitaposnia a maganpraxisat, ha nem vagy ujgazdag fioka akkor eleg nehez a sok gazdag ismerettseggel rendelkezo gazdag kozott elhelyezkedni. Orvos pedig allami fizetessel is lehetsz es biztos allasod van
2012. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményed.

Már felvettek fogorvosnak, és nagyon örülök, hogy végül ez maradt az első helyen, és nem ÁOK :)

2012. szept. 6. 10:05
 13/17 A kérdező kommentje:

Sőt, így hónapokkal visszatekintve is.... életem legjobb döntése volt a FOK !

Ha még valaki vacilál ÁOK és FOK között annak bátran merem ajánlani, hogy ne tegye, hanem gondolkodás nélkül jöjjön FOK-ra ! :)

Kb. ugyan azt tanuljuk mint az ÁOK-sok, csak nekünk van mellette pluszba fogorvosi tárgyunk is, de szerintem nagyon érdekes, az a kedvencem, úgyhogy így egyáltalán nem teher. Az egyetem utolsó 2 évében pedig nekünk már könnyebb dolgunk lesz, mint az ÁOK-soknak, nekünk az utolsó 2 év gyakorlati év! :)

2013. jan. 10. 20:58
 14/17 anonim válasza:
34%
És az 5 év elvégzése után hány év a szakosodási idő? Mert az időt tekintve nem ugyanannyi lesz, mint az általános orvosi?
2013. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
23%

Az ijen embereket akik azt mondjak hogy(kenyelmesen kihuzol egy ket fogat meg egy fogtisztitast elvegzel oszt kesz) nem nezem semmibe. En az Ungvari fogorvosi egyetementanulok, es nalunk ugy van a tanulas hogy 5 ev alapkepzes(az alapkepzesben azt tanuljuk amit az altalanos orvosok 6 ev alatt, csak nekunk gyorsabban-5ev alatt kell atvenni ugyanazt,+ fogorvosi tantargyakat is kezdunk tanulni mar 3-adik evtol az 5-odikig"szoval a fogorvosoknak meg nehezebb tanulni mint az orvosoknak" es utanna 3 ev tovabbkepzes(amiben minden fogorvosi szakbol praktizalsz es vizsgazol). Ezutan megkapod a diplomad:

Sztomatologus(vagyis Szajorvos). Szoval a fogorvosszak egyaltalan nem csak a fogakrol szol hanem sok minden masrol is. Az orvosi szakmakat a legerdekesebb tanulni es dolgozni, szerintem akarmijen orvosnak mesz nem banod meg.

2013. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
mi volt a hosszútávó tapasztaltod?
2021. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Végül 2012 szeptemberében kezdtem, és 2017-ben szereztem meg a FOGORVOSI diplomámat :) hihetetlen hogy azóta már ennyi idő eltelt, de így utólag életem legjobb döntése volt. Semmit nem csinálnék másképp, csak a fogorvoslás.
2023. ápr. 29. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!