Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi kar vagy...

Általános orvosi kar vagy Fogorvosi kar?

Figyelt kérdés

Hamarosan le kell adni az egyetemi jelentkezésem, és még mindig nem döntöttem el, hogy általános orvos (később majd sebész) vagy fogorvos legyen az első helyen. Mindkettő közel áll hozzám, és szívesen csinálnám. Pro-kontra érvek? Van olyan esetleg, aki mindkettőn tanult ?

Előre is köszi! :)


2012. jan. 24. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Amit én látok: a fogorvos, ha van saját praxisa, kényelmesebben dolgozik és maszekolni is tud, tehát talán többet is keres. Ha saját kis rendelője van, nem a kórházban kell megőrülnie.

Ha bírsz mások szájában turkálni, jó szakma lehet. Vannak igényes, ápolt emberek is, akik fogorvoshoz mennek (fogfehérítés, max 1 rossz fog.. lehetsz később fogszabályzó szakorvos is)

Meg azt is mondják, fogorvosin nem kell olyan sokat tanulni, mint általános orvosin, alacsonyabb a ponthatár is...

De a gyógyszerész is tök jó lehet, azzal is el lehet helyezkedni. Azon nem gondolkodtál még? Jobbára kémia kell oda.

2012. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen fogorvos.
2012. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Fogorvos. A sebészet az 6+5 év ha jól emlékszem, de a finomabb részei plasztika szív az 6+7 év.
2012. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is FOK-ra menj. Pláne ha mindkettő közel áll hozzád. Fogorvosként legalább nem halsz éhen.
2012. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A gyógyszerészen egyáltalán nem gondolkodtam, mert ott tényleg a kémia az erősebb, és nekem az megy nehezebben, tavaly is azért nem vettek fel mert a kémia érettségim nem lett fényes... :)


Igen, ez is egy szempont, hogy melyik a nehezebb. Persze mindkettő nehéz... de mégis, lehet különbséget tenni a kettő között? Orvostanoncok mit gondolnak erről?

2012. jan. 24. 12:39
 6/17 anonim ***** válasza:
3%

"Orvostanoncok mit gondolnak erről?"


Először is nem orvostanonc, hanem medikus/medika, vagy orvostanhallgató :-P

A kettő nagyjából egyforma nehéz, első két évben a tárgyaink is szinte teljesen ugyanazok, utána szépen szétválik a két szak. Az orvosi egyébként azért nehezebb, mert egy évvel hosszabb.

2012. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az általános orvos legyen az első helyen. A fogorvos is jó hivatás, de szerintem az, hogy valaki sebész az semmihez sem fogható. Azért tanulsz (még ha hosszú ideig is), hogy később életeket menthess. Bár sokat kell dolgoznod, ha érdekel a sebészet és elhivatott vagy, biztosan szeretni fogod a munkádat. Szerintem a választás a szemlyiségedtől is függ. Én például képtelen lennék egy rendelőben ülni, engem jobban vonz a kórház nyüzsgő élete és a műtétek izgalma.

Bárhogy is döntesz, sok sikert kívánok neked! Remélem eléred a célod :)

2012. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Aki valóban hivatástudatból megy orvosnak, annak - már csak ezért is - maximális tisztelet jár. Az már más kérdés, hogy mennyire nincsenek itthon megbecsülve. Az egészségügy nagyon alulfinanszírozott. Épp ezért anyagi szempontból jobban megéri fogorvosnak menni.
2012. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem általános orvosi...ha elosztod a megszerzendő kreditek számát az évek számával ugyanannyit kapsz.

Fogorvosira egyáltalán nem könnyebb bekerülni, ott egy-két ponttal magasabb is a ponthatár. A fogorvosnak is az egyetem után szakosodnia kell.

Az általános orvosin rengeteg mindennel találkozhatsz. Nekem nem egy ismerősöm van aki pl.: kicsi kora óta gyermekorvos szeretett volna lenni, és végül az onkológián kötött ki...Sok mindent megszerethet az ember ott. Lehet, hogy egy évvel hosszabb, de szerintem ki lehet bírni. És a sebész szakma az tényleg egy gyönyörű hivatás :) Persze tényleg te tudod, hogy mit csinálnál szívesebben. Ez csak rajtad áll. Én a helyedben az általánost jelölném meg első helyen. És hova szeretnéd beadni, melyik egyetemre?

2012. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat és a biztatást! :D

A sorrendem Debrecen, Szeged, Pécs. És vagy erre a 3 helyre általános orvosira, vagy először fogorvosira aztán általános orvosira adom majd be. Még mindig gondolkodom, de azt hiszem kezdek egyre biztosabb lenni benne, hogy FOK lesz végülis az első, és utána ÁOK :) Aztán lehet, hogy majd az utolsó percben meggondolom magam :D

2012. jan. 27. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!