Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lesz 2 év múlva? Hogyan...

Mi lesz 2 év múlva? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most egy átlagos gimibe járok(2.év). A jegyeim 4-5. És már csak 2 év, vagy ha úgy vesszük a fakt választás miatt csak pár hónap, és döntenem kéne. Csak az a baj hogy fogalmam sincs hogy mi lesz azután, nem tudom mit szeretnék csinálni, mivel szeretnék foglalkozni. Abban sem vagyok biztos hogy tovább szeretnék tanulni. Lehet hogy egyszerűbb lenne keresnem egy olyan munkát amibe bele lehet tanulni, és kész. Fogalmam sincs hogy mit csináljak.

Aki volt már ilyen helyzetben az tudna tanácsot adni? Te hogy "másztál" ki ebből a helyzetből?


2012. jan. 13. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj tovább mindenképp! Ha nem is feltétlen egyetemen, de legalább valami OKJ-s tanfolyamot csinálj meg, tanulj egy szakmát, mert egy szál érettségivel manapság nem sokra mész! :/
2012. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek.

Faktválasztáshoz meg olyan tárgyat vegyél fel, amiben jó vagy...

2012. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézz szét a felvi.hu-n ott minden szakhoz, ami érdekel oda van írva, hogy milyen tárgyak előfeltételek az érettségihez. Érdemes olvasgatni.
2012. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sima gimis érettségivel nem fogsz munkát találni, olyat meg főleg nem, amit hosszabb távon is akarsz majd csinálni.

Jó tanuló vagy, mindenképp kezdj ezzel valamit!

Mostanában a műszaki végzettségűeknek van a legkönnyebb dolguk (mind a felvételiben, mind elhelyezkedés ügyileg), szóval ha érzel egy kis mérnöki ambíciót magadban, akkor mindenképp a matekra és a fizikára gyúrj rá, ha van lehetőséged majd fizikából érettségizni.

2012. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, azért én is szeretnék továbbtanulni.Szeretnék valamilyen szakmát kitanulni, csak az a gond hogy nem tudom mit... mostanában az építészetben gondolkozom, de bár matekból, fizikából 4-es, erős négyes vagyok, nem vagyok biztos a tudásomban, rajzból a térlátásom elég jó(bár rajzom csak általánosban volt most csak jövőre lesz újra, és szeretem is. Talán még a matekot is kedvelem valamennyire, de a fizika...

Az a baj hogy nekem az is mindig változik hogy mit szeretnék csinálni, de érdekes módon a rajzot mindig, a matekot annak ellenére hogy általánosban 3-4 voltam szinte végig,"szeretem".

De hát nem tudom...

2012. jan. 13. 15:56
 6/8 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, még nem láttam a válaszod amikor írtam, amúgy a matektanárom is azt mondja hogy valami ilyesmi irányba kéne mennem. És hogy emelt matekot próbáljak majd. De abban nem vagyok olyan biztos hogy jól sikerülne, mert annyira prof. azért nem vagyok matekból.(fizikát meg nem szeretem annyira)
2012. jan. 13. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanígy vagyok.

Egy emelt érettségit szerintem minimum csinálj abból,amiből jó vagy (vélhetőleg pár hónap alatt lesz 1-2 terved,hogy milyen irányba mozdulj),és ebből menj faktra.


[link] - el se tudom képzelni,hogy nekünk 2014-re mit találnak ki...

2012. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
annyi biztos hogy bioszból emeltet csinálom majd, de a matekban még nagyon bizonytalan vagyok.
2012. jan. 13. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!