Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 18 éves vagyok,3hónap múlva...

18 éves vagyok,3hónap múlva érettségizem, és nem tudom, HOVA TOVÁBB?

Figyelt kérdés

Hónapokóta nézegetem a lehetőségeimet, pontjaim, az emelt szintű közgáz érettségivel nem lesznek elengendőek arra hogy 400pont körüli államilag támogatott alapszakra felvegyenek fősulira. legalábbis nem tudok róla:) azt meg nem tehetem meg hogy félmilliót kifizetek egy évre. Viszont lenne pár kérdésem, amin nem tudok eligazondi,, mert ahány oldal annyi válasz.

-felsőfokú szakképzésre jelentkezem(4félévesre)

a; olyan eshetőség van e mint az okj-én hogy az első az érettségi után ingyenes?

b; édesanyám kap-e utánnam családi pótlékot?

-okjés képzésre jelentkezem

a; itt is felvételi pontok alapján kell felvételizni? mert sehol nem láttam ponthatárokat kiirva.

b; sokszor olvastam h iskolarendszerű ...az mi? hogy nappali vagy esti? és ha bármelyikre is megyek, akkor is inygenes az első? és jár családi pótlék?

-ha bármelyik melett elmegyek dolgozni, akkor menvonnak bármit is?


előre is köszönöm a segítséget!


2011. febr. 1. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

felsőfokú szakképzés

a: felvételizni kell, ha államilag finanszírozottra jelentkezel (és felvesznek) akkor ingyenes

b: mivel felsőfokú, ezért nem jár

okj

a: nincs felvételi, jelentkezési sorrend alapján vesznek fel

b: iskolarendszerű azt jelenti, hogy hétköznap délelőtt és/vagy délután vannak az órák (szóval nappali); csak ezen ingyenes az első (ha még nincs szakmád) és csak erre jár a családi pótlék (20 éves korig)

dolgozhatsz mellette, bár a nappali munkarenddel szinte lehetetlen összeegyeztetni

remélem tudtam segíteni :)

2011. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon sokat segítettél:) millió hála!!!
2011. febr. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!