Idén érettségizem és eléggé bajban vagyok, hogy milyen úton menjek tovább. Milyen út a legjobb érettségi után?
Ha a továbbtanulás mellett döntesz, azt neked kell tudni, hogy mihez értesz a legjobban. Mert ugye hiába keresnek jól a könyvelők, lehet, hogy nem boldogulnál a PSZÁF-en. Amit ajánlani tudok, hogy nyelvekre mindenképp menj rá!!! Ha azt hiszed nem megy, ne higyj magadnak, mert csak kitartás kérdése. Elsőként az angolt ajánlanám, utána a németet és ha van még kedved, akkor ami még eszedbe jut. Lehet, hogy a németre azt mondják, hogy nem gyakori, de ha külföldön szeretnél mozgolódni, de nem túl messze, akkor ha körülnézel, főleg német nyelvű országok vannak a közelben. Viszont ha itthon maradsz, akkor sem árt, mert nagyon sok némettel van üzleti kapcsolatunk. Valószínű tudnak angolul, de kívánom, hogy sikerüljön megtudnod, hogy mennyire örülnek, ha a saját nyelvükön beszélsz velük.
Én is elég lusta voltam anno, így nem is gondolkoztam továbbtanuláson, hanem min. 1 idegen nyelv megszerzésére törekedtem. Ezért kiutaztam Németo-ba Au-pairnek. Így nyelvet is tanultam és egy kis pénzt is kerestem. Miután letelt ez az egy év, valahogy a külföldi szezonmunka kezdett érdekelni. A felszolgálás. Igaz, hogy rengeteget kellett dolgozni, de legalább a háromszorosát kerestem meg az itthoni fizetésekhez képest. 2 szezon után hazajöttem és elkezdtem az idegenforgalmi fősulit levelezőn a saját megtakarított pénzemből és közben itthon is dolgoztam egy irodában.
Sokszor visszagondoltam, hogy jó volt-e ez az út, mi lett volna, ha azonnal tovább tanulok, de arra jutottam, hogy nem lehet eldönteni. Ez is nagyon jó volt, hisz sokkal tapasztaltabb voltam az osztálytársaimnál, mert mint tudjuk, az élet többmindenre megtanít mint 1-1 iskola, viszont ha azonnal továbbtanulok, akkor hamarabb megszereztem volna a diplomát.
Szóval mindenek előtt gondolj a nyelvtanulásra!!!!
Diplomára tényleg nincs feltétlenül szükség a boldoguláshoz, de nem tudhatod, hogy később mit szeretnél és lehet, hogy az adott pozícióhoz szükséges az a papír.
Ne tedd alacsonyra a mércét, mert sok típusú suli van, amit röviden büfé-ruhatár szaknak hívnak és tudják, hogy csak a papír miatt csinálták meg: kommunikáció, művelődés szervező, tanítóképző, stb. A legjobb valami általános pénzügyes főiskolát választani, azzal tovább mehetsz bármerre.
Talán az is segít, ha elmesélem, hogy nagyon régóta keresünk a helyemre egy irodai dolgozót és rengeteg tudatlan fiatal jelentkezik, aki sem nyelvet nem tud, sem alapvető pénzügyi dolgokat. Örülünk, hogy ha tudják, mennyi az áfa. Pedig a legtöbbnek van valamilyen diplomája...
Hát remélem valamennyit segítettem.
Még annyi, hogy ha munkát vállalsz, vigyázz arra, hogy mit választasz, mert az idő gyorsan telik, és azt veszed észre, hogy ott vagy 30 évesen én nincs egy értelmes munkahelyed, amit büszkén be tudnál írni az önéletrajzodba.
Diplomát akkor nem érdemes csinálni, ha nem valami olyan helyre mész, amit sokan végeznek el, (pl. bölcsész,kommunikációs vagy médiaszakember, stb.).
Tudom ez így hülyén hangzik, de ha olyan helyre mész, ahol kell matek, akkor azzal nagy valószínűséggel el tudsz helyezkedni.(Valamilyen pénzügyi szak, mérnöki szakok,stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!