Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek tovább tanulni?...

Hová menjek tovább tanulni? Jövőre érettségizem és még nem tudom mi legyek. Mit ajánlanátok, milyen területet?

Figyelt kérdés
Általánosból először eü-be akartam menni, de hagytam magam lebeszélni, így most gimibe járok. Érdekel a biosz, kémia, biosz faktot választottam. Szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni ügyes bajos dolgaikban. Nem szeretnék műszakos ápolónő lenni valami más. Az orvosi nehéz lenne, mert nem vagyok túl jó sem matek, sem fizikából 3-as)
2010. jan. 9. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg gyógytornász, dietetikus, védőnő, szülésznő? Vagy pszichológus? (Bár ide elég nehéz bekerülni).

Vagy biológus?:) Vegyész? De ezeken a szakokon viszont van matek meg fizika is szerintem:D

2010. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok lelki szemetes lenni. Már így is mindenki nekem panaszkodik. Tehát pszichológus kilőve.

A dietetikus mit csinál? A védőnőt és gyógytornászt tudom.

2010. jan. 9. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
A dietetikus szakirány érdeklődésének középpontjában az emberi táplálkozás áll. A dietetikus szakember ismeretei azonban nemcsak az egészséges táplálkozásra terjednek ki, hanem arra is, hogy az egészségtelen táplálkozás következtében milyen betegségek léphetnek fel. Fontos feladatuk még a gyógyászati intézményekben gondozottak, ápoltak betegségtípusának, illetve egyéni érzékenységének megfelelő étrend összeállítása. Ezzel a diplomával azonban nemcsak a szociális és egészségügyi intézményekben helyezkedhetnek el a végzettek, hanem élelmezési üzemek, „étkezési vállalatok” menedzseri feladatainak ellátására is alkalmassá válnak. A diétás „konyha” és az ételek tápanyag-összetételének beható ismerete lehetőséget nyújt számukra, hogy önálló táplálkozási szakemberként tanácsot adhassanak az egészséges táplálkozás iránt érdeklődő egyének és csoportok számára.
2010. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aham akkor ezzel lehet vendéglátásban is dolgozni majd? Vagy csak kórházban?
2010. jan. 9. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy őszintén?:) Fogalmam sincs...azt sem tudom mennyire piacképes:D Csak egy ötlet volt:)
2010. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszi
2010. jan. 9. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!