Ez lenne egyenlőre az utólsó feladvány :))2010. jan. 2. 19:57
1/3 anonim válasza:
Fél perc számolással 115,7 sec jött ki. Nem írom le a levezetést, nem vagyok benne 100% biztos, majd megmondják mások.
2/3 anonim válasza:
Első válaszolónak igaza van, nekem is ennyi jött ki, levezetés, néhol szöveg nélkül:
t1=10 s
v1=g*t1=100 m/s
s1=g/2*t1^2=500 m
Így 1300m-500m=800m magasan lesz. Tovább zuhan 300m.
s2=(100+5)/2*t2=300 m, így t2=5.71 sec.
Így már 800m-300m=500m magasan van. 5m/s sebességgel zuhan tovább
ez t3=s3/v3=500/5=100 sec.
Összesen t=t1+t2+t3=10+5.71+100=115.71 sec. ideig zuhan. (g=10 m/s^2-tel számoltam végig).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! :)
2010. jan. 3. 08:58