1300m magasból leugrik egy ejtőernyős.10s-ig szabadon esik, ekkor kinyitja ernyőjét és 300 m-es úton egyenletesen változó mozgással 5 m/s-ra fékeződik sebessége. Majd ezzel sebességgel süllyed tovább egyenletesen. Mennyi idő múlva érkezik a földre?

Ez lenne egyenlőre az utólsó feladvány :))
2010. jan. 2. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fél perc számolással 115,7 sec jött ki. Nem írom le a levezetést, nem vagyok benne 100% biztos, majd megmondják mások.
2010. jan. 2. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak igaza van, nekem is ennyi jött ki, levezetés, néhol szöveg nélkül:

t1=10 s

v1=g*t1=100 m/s

s1=g/2*t1^2=500 m


Így 1300m-500m=800m magasan lesz. Tovább zuhan 300m.

s2=(100+5)/2*t2=300 m, így t2=5.71 sec.


Így már 800m-300m=500m magasan van. 5m/s sebességgel zuhan tovább

ez t3=s3/v3=500/5=100 sec.


Összesen t=t1+t2+t3=10+5.71+100=115.71 sec. ideig zuhan. (g=10 m/s^2-tel számoltam végig).

2010. jan. 2. 20:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! :)
2010. jan. 3. 08:58