Fizika- A tób 10 m mély,10 km2 területe; bele lett téve konyhai só NaCL 0, 01 g. Mennyi inon klort fordulna elő 2 cm3 vízben, ha feltételezzük, hogy egyenletesen oldódott fel a só?

vaki megtudja oldani ? :S
2011. okt. 9. 22:41
 1/5 A kérdező kommentje:

A tó 10 m.....


megj.: a megoldasnak 2,1 . 10 6( hatodikon) nak kéne kijonni

2011. okt. 9. 22:43
 2/5 bongolo ***** válasza:

A tó térfogata 10·10·10^6 m³ = 10^8 m³ = 10^14 cm³

A só molekulasúlya: Na: 22,99 g/mol, Cl: 35,45 g/mol, NaCl: 58,44 g/mol

1 mol = 6·10^23 darab molekula

0,01 g = 0,01/58,44·6·10^23 = 1,03·10^20 darab molekula

Ennyi van a teljes tóban

2 cm³-ben van 2/10^14·1,03·10^20 = 2,06·10^6 darab

2011. okt. 10. 00:32
 3/5 anonim ***** válasza:
ez inkább kémia, nem fizika
2011. okt. 10. 11:00
 4/5 A kérdező kommentje:

Húúh köszi szépen :)


ez biztos nem pattant volna ki a fejemből...most per pillanat nincs idom áttanulmányozni,de hamarosan vissza nézek ide és átgondolom hogyan is jött ki :)


Köszi meg1x

(Y) ment a zöld kéz

2011. okt. 10. 18:32
 5/5 bongolo ***** válasza:
Az lemaradt a végéről, hogy a NaCl darabszámát számoltam ki, de a Cl⁻ ion darabszáma kell. Az a kettő pedig pont ugyanannyi.
2011. okt. 10. 20:20