vaki megtudja oldani ? :S2011. okt. 9. 22:41
1/5 A kérdező kommentje:
A tó 10 m.....
megj.: a megoldasnak 2,1 . 10 6( hatodikon) nak kéne kijonni
2011. okt. 9. 22:43
2/5 bongolo válasza:
A tó térfogata 10·10·10^6 m³ = 10^8 m³ = 10^14 cm³
A só molekulasúlya: Na: 22,99 g/mol, Cl: 35,45 g/mol, NaCl: 58,44 g/mol
1 mol = 6·10^23 darab molekula
0,01 g = 0,01/58,44·6·10^23 = 1,03·10^20 darab molekula
Ennyi van a teljes tóban
2 cm³-ben van 2/10^14·1,03·10^20 = 2,06·10^6 darab
4/5 A kérdező kommentje:
Húúh köszi szépen :)
ez biztos nem pattant volna ki a fejemből...most per pillanat nincs idom áttanulmányozni,de hamarosan vissza nézek ide és átgondolom hogyan is jött ki :)
Köszi meg1x
(Y) ment a zöld kéz
2011. okt. 10. 18:32
5/5 bongolo válasza:
Az lemaradt a végéről, hogy a NaCl darabszámát számoltam ki, de a Cl⁻ ion darabszáma kell. Az a kettő pedig pont ugyanannyi.