Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pár év múlva, ha betöltöm a...

Pár év múlva, ha betöltöm a 18-at, ki szeretnék menni az U. S. A. -ba tanulni, és élni. Hogy tudok kijutni? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Pár év múlva, ha betöltöm a 18-at, ki szeretnék menni az U.S.A.-ba tanulni, és élni. Hogy tudok kijutni? Mármint ugye kell a vízum, de kicsi az esély, hogy megkapom. Mi az a dolog, ami növeli az esélyt, hogy kijuthassak? Egyetemre gondoltam odamenni. Mármint hogy mi kell ahhoz, hogy kijussak? Vagy ez nem rajtam áll? Ahogy tudom, kjutni nem is nehéz, csak ottmaradni, de én nagyon szeretnék. Az iskolai évek alatt New York-ba szeretnék menni, építészetet tanulni. Előre is köszi.

Ui.: Tudom, addigra változnak a jogszabályok, stb, de most hogy van?


2011. jan. 9. 15:57
 1/9 anonim válasza:
Pályázz valamilyen ösztöndíjra.
2011. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És akkor kint tudok maradni?

És ha jól tudom, 8 év után lehet megkapni a letelepedési engedély. Ez igaz?

2011. jan. 9. 16:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez felejtős, kivétel, ha van havi 1 millió forintod. Nem dolgozhatsz, mert nincs engedélyed, max tanulmányi vízum, de akkor éhen halsz.


+ kő kemény tandíj, ott nem igen van külföldieknek államis képzés.

2011. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha egyetem után mennék ki. Akkor csak lenne esélyem. Nem?
2011. jan. 9. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez több millió lenne évenként. De ha leszolgálsz pár évet valamelyik amerikai fegyveres szervezetnél (én a navy-hoz csatlakoznék) akkor fizetik neked az egyetemet. Ahozz hogy csatlakozz, kell zöld kártya, meg valamilyen másik iratt is. Ezt neked kell megszeretni, a hadsereg nem segit. Ha ez a két papir megvan, akkor már jelentkezhetsz.
2011. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* megszeretni= megszerezni
2011. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon köszönöm! mindig az volt az álmom, hogy tengerészgyalogos legyek! De akkor az megint idő. Mivel gimi/középsuli után mennék egyetemre. De akkor kellene várnom pl.: 2 évet, és én 19 helyett 21évesen kezdeném az egyetemet?
2011. jan. 14. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyha az usaban akarsz tanulni, és ha a szüleid nem gazdagok akkor

A, Hadseregbe pár év (nem tudom mennyi, bár én mindenkép a navyhoz csatlakoznék, ha szerencséd van bejárhatod a világot. :D)


B, Hadsereg helyett elmész dolgozni, és 20 év alatt megszerzed a pénzt az egyetemre. :D

2011. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát tegnap jelentették, hogy a magyarok is kedvezményezettek lettek, azaz kaphatunk 1 éves munkavállalói vízumot. De ha jól tudom, ahhoz kell ház, lakás, család, bankkártya, itt mo.-n :( Bár veszek egy trabantot, valami kis albérlet-szerűséget elveszek valakit, nyitok bankszámlát. És sikerül a letelepedés, akkor eladatok mindent, meg elválok:D
2011. jan. 16. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!