Hány női hallgató jár BME mechatronika szakra?
Hát kb 6-8 lány van 120 főből, ami nem túl sok, viszont főleg első félévekben elég sok közös óránk van a formatervezőkkel ahol 70% lány kb, szóval szerintem ezzel nem lenne problémád, valamint a gépészekkel/energetikusokkal is van közös óránk, így összesen meg már simán összejön 70-80 lány az évfolyamon. A Kármán koliban pedig vannak gtk-sok, ami tovább növeli a létszámot, úgyhogy ez semmiképp se tántorítson el:P
Ellenben ha valami problémád van és szépen megkérsz egy fiút, hogy segítsen kb 10en mennek segíteni :)
Bár én BME-s infós vagyok, de az egyik lakótársam mehás, illetve sok BME-s mérnököt (többek között mehásokat is) ismerek.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha egy értelmes gimnáziumba járt valaki (én sajnos nem...), és erős volt a fizika, akkor azzal nem lesz gond annyira. Ami minden BME-s mérnök szakon nagyon fontos főleg az elején, az a matek. Szóval én azt mondanám, abból emeltezzél.
Bár, Neked lesznek olyanok, mint dinamika, szilárdságtan meg hasonlók, de mivel mindennek a matematika az alapja, azt tartanám a kettő közül fontosabbnak, ha már választani kell. Infón szerencsére csak fizika1-2 és elektronika van.
Ja igen, és tanulj meg deriválni, integrálni, alapvető számításokat tudj csinálni mátrixokkal, mert ezek elég egyszerű dolgok, könnyen megérthetőek, de ne az egyetemen kelljen megértened őket először, lesz sok más tanulnivaló is. 2. félévben rájössz majd, milyen gagyi dolog integrálni, és miért nem kaptál ebből ötöst első félévben... Jobb erre előbb rájönni :-)
Megint én vagyok, a BME-VIK infós.
Az egyik ismerősöm mehás, neki volt már hogy állásbörzén azt mondták, hogy ez egy öszvér szak, és egy nagy cégnek kell ilyen ember, inkább felvesznek egy gépészt és egy villamosmérnököt, mert a mehás egyikhez sem ért eléggé.
Szóval nem tudom mennyire lehet vele elhelyezkedni, ő mindenesetre elkezdett mégegy szakot párhuzamosan. Az informatikusok pedig most még nagyon keresettek, hogy ez változik-e nem tudom, de ha elmegy egy infós egy bme-s állásbörzére, a cégek 80%-a tárt karokkal várja, főleg ha sokadéves és ért egy csomó dologhoz.
Már van tapasztalatom az infóról, úgyhogy arról tudok Neked mesélni. Maga az oktatás szerintem nem túl jó színvonalú. A számonkérések viszont nagyon nehezek, ezért elismerik azt, aki itt végez, és ez jól jön munkakeresésnél. A BME-n (és főleg a VIK-en) mindennek van 600 weboldala, minden tele van nagyon jó jegyzetekkel, lehet hívni felsőbbéves matematikust, fizikust, akárkit, hogy tanítson. A gyakorlatok, laborok pedig általában jók szoktak lenni, mivel azokat Veled egyidősek tanítják, és ők még próbálnak normálisan viselkedni Veled, ellenben az előadók gyakran egy egyszerű témáról olyan bonyolultan beszélnek (teljesen feleslegesen), hogy azt hiszed, az a dolog bonyolult, és megijedsz. Pedig nem az!
Egy dolgot szerintem mindenképpen jegyezz meg a BME-vel kapcsolatban (és főleg ha a VIK-re jössz :-) ) soha ne hidd el, ha el akarják Veled hitetni, hogy ez lehetetlen, bonyolult, nehéz. A tanárok mondanak majd egy csomó fságot hogy hány ezer embert rúgtak ki (ami igaz, de nem Rád), meg hogy ha nem tudsz anyanyelvi szinten angolul, akkor akaszd fel magad (ez is hülyeség), és egy csomó egyszerű dolgot túlbonyolítanak, pedig tök könnyen megérthető lenne. Ha nincs katalógus, nem szabad előadásra járni, csak összezavarnának. A gyakorlatok nagyon jók, jegyzetből / magántanártól pedig lehet színvonalas oktatásban részesülni otthon, a teásbögréd mellett.
Remélem tudtam segíteni :-)
Rajztudás építészeknek kell főleg, meg a formatervezőknek, mechatronikai/gépészmérnöknek és szerintem mérnök infósnak sincs rá különösebben nagy szüksége. Mechásoknak egy féléves tárgy van, ahol kézzel kell rajzolni, de az is szerkesztés körzővel, vonalzóval, később már csak gépen szerkesztesz. A VIK az egyik legnehezebb kar a BME-n, de ha BME az már nem sejtet túl sok jót, szóval ez ne tántorítson el téged :)
Arra a kérdésre, hogy melyik a keresettebb nehéz válaszolni, informatikusból több kell az országban, mechatronikai mérnökség meg most van kialakulóban, de abból meg olyan kevés végzett van még, hogy azért keresett. Az biztos hogy 10 éven belül szerintem egyikkel sem kell aggódnod, hogy nem találsz állást.
Az tény hogy kicsit öszvér a szak tényleg, de a BME-n azért nagyon erős. Ezt mutatja, hogy az elsősök már 2 éve a legjobb bejövő 0. matek zh-t írják, megelőzve pl a matematikus hallgatókat is, szóval erős alaptudással érkeznek a magas felvételi pontszámnak köszönhetően.( [link]
Ennek következtében, igaz a gépészek többen is vannak, nagyobb a szóródás is, de az első félévekben a közös gépész tárgyainkon rendre jobbak átlagban. Ezt követően pedig a szakirányválasztásnál vannak egész gépész jellegű szakirányok is, így a végére simán lehetsz jobb gépészmérnök mint egy gépész, ráadásul konyítasz elektronikához/szabályozástechnikához/informatikához is. De ha nem erre fele mész, akkor mehetsz elektronika/informatika irányába, így is egész jó gépész leszel (valószínűleg így már azért lesznek nálad jobb gépészek mivel nekik több ilyen jellegű tárgyat tanítanak) de országos szinten még mindig jónak számítasz, és így már erősebb elektronikai/informatikai ismereted lesz, igaz itt azért nem veheted fel a versenyt egy villamosmérnökkel vagy programozóval. Ellenben kicsit beszűkültnek látszik az a cég, ahol inkább villamosmérnököt és gépészmérnököt vesznek fel egy olyan feladatra, ahol a kettőre egyszerre lenne szükség, márpedig szabályozástechnika, gyártósorok beállítása minden nagyobb cégnél van, és ehhez nem kell azért villamosmérnöknek lenned, viszont sokszor elég erősen épít mechanikai ismeretekre. Maga a probléma mondjuk ettől még tényleg fennállhat, hogy a cég mégis így dönt és nem téged alkalmaz, én is találkoztam már olyan céggel akiknek fogalmuk sem volt mi az a mechatronika, így végül maradtunk abban hogy gépészmérnöki kar-> gépész vagyok, de azért így se kell félni hogy nem tudsz elhelyezkedni.
A lényeg a lényeg, szerintem sehogy sem dönthetsz rosszul, viszont én ahogy hallom a VIK-re még nem ártana akkor infót is rendesen tanulni, meg C++-al ismerkedni picit :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!