Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenből újra kell érettségiz...

Mindenből újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
Egyetemista angol szakos vagyok, most leszek harmadikos. (Érettségimkor ötödik választható tárgyként a németet választottam.) 2012-től viszont egészségügyi karra szeretnék járni, melyhez kötelező a kémia v. biosz v. fizika v. info érettségi. Mivel én nem érettségiztem egyikből sem, így le kell tennem valamelyikből az érettségit. De ilyen esetben minden egyes tárgyból újra kell érettségiznem, vagy elég csak a kötelező ötböl az egyikből?
2011. szept. 2. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindegyikből, csak amelyikre még szükséged van.
2011. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem kémia v. biosz v. fizika v. info. :D
2011. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez 100%? Köszönöm egyébként a választ! :)
2011. szept. 2. 18:30
 4/11 A kérdező kommentje:
*ill. kötelező négyből (elírtam)
2011. szept. 2. 18:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
az általad felsorolt tárgyak valamelyikéből kell érettségizned, nem kell az összesből.
2011. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azokból (kémia v. biosz v. fizika v. infó) csak egyet kell választanom, de ugye a kötelezőkből - mint a magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, és egy kötelező idegen - nem kell újraérettségiznem?
2011. szept. 2. 23:32
 7/11 A kérdező kommentje:
* kötelező idegen nyelv
2011. szept. 2. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, biztos, hogy nem kell újra, ami már megvan, az megvan. :D Most érettségiztem, és nekem ezt mondták.
2011. szept. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na, akkor most újra:


Szóval, a kérdésem az, hogy elég csak pl. kémiából (ha a 4-ből azt választom), vagy újra kell az egészből, a kötelezőkből is, mármint magyar nyelv és irodalom, matek, töri, + egy idegen nyelv?

2011. szept. 4. 10:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,először is nyugodj meg!Nem kell újra érettségizned azokból amik már az érettségi bizonyítványodban szerepelnek!Csakis abból kell vizsgáznod ami az adott szakra kell.Gondolom ápoló,vagy gyógytornász szakra akarsz menni.Akkor amiket felsoroltál tantárgyakat kiválasztasz 1-et besétálsz egy középiskolába(bárhová)és levizsgázol.A bioszt tudom ajánlani,az könnyen tanulható és a suliban is nagy hasznát veszed.(én is egügyi fősulira járok)
2011. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!