Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PPKE-ITK molekuláris bionika...

PPKE-ITK molekuláris bionika vagy inkább BME-VBK biomérnök?

Figyelt kérdés

Jelenleg SZTE-TTIK biomérnök hallgató vagyok, de újrafelvételiztem, hogy át tudjak menni pestre, mert nekem itt Szegeden nem tetszik ez a szak.

Összehasonlítottam a két suli ugyanozon szakjának kurzusait, de nekem a BME-sek jobban tetszettek.

Még gondoltam a bionikára is, most viszont nem tudok dönteni.

A tavalyi ponthatárok szerint mindkét helyre van elegendő pontom, most nem tudom, hogy változtassak-e sorrendet, mert nekem a BME jobban tetszik, viszont az a 2. helyen van.

Segítsetek kérlek!


2011. júl. 4. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Idén kezdem a 12. osztályt és én sem tudom, ezek közül melyik szakot válasszam. Eddig teljesen biztos voltam benne, hogy vegyészmérnökire megyek, de a nyáron végigolvastam a szakok ismertetését, megtaláltam a molekuláris bionikát, szerintem ez pont nekem való, minden benne van, ami érdekel, és kevés olyan, ami nem. (Persze ezt biztosan csak akkor tudnám megítélni, ha már végeztem volna a szakon.) Próbáltam interneten utánakeresni, az a baj, hogy nagyon kevés infó van, mert ugye viszonylag új szakról van szó. Emiatt elhelyezkedési lehetőségekről sem találtam semmit, pedig ez érdekelne. Attól félek, hogy nem lesz keresett ez a diploma, ezért gondoltam végül BME biomérnökire, ez nem áll olyan messze eredeti elképzelésemtől sem, ugyanaz az egyetem, ugyanaz a kar. Azért nem tudok dönteni, mert ugye a molekuláris bionika szak jobban tetszene, de szerintem az elhelyezkedés könnyebb egy biomérnöki diplomával, ráadásul eddig megszoktam a gondolatot, hogy egy nevesebb egyetemre járok, amelyiknek vannak külföldi kapcsolatai, (mert tervezek egy évet külföldön is tölteni, még jó sokára persze), a Pázmányról viszont semmit nem tudok. Nem tudom, hogy milyen a tanítás színvonala ezen a szakon. Érdekelne pl., hogy ilyen vagy olyan alapszak után hová lehet mesterképzésre menni. Tavaly elmentem az educatio kiállításra, és biztos, hogy idén is el fogok menni kérdezgetni ilyenekről, de azért mégse kérdezhetem meg ezt így: Milyen jó a Pázmány?

Mindenesetre, ha tényleg a biomérnöki tetszik jobban, akkor szerintem azt válaszd. Amúgy miért nem tetszik Szegeden a biomérnöki?

2011. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kurnyo válasza:
61%
Én a ppke itk-re járok második, éve, és egy darab szar az egész, a tanárok nem értenek hozzá, de nem is törődnek a diákokkal, közösségi élet az nincs, vannak olyan órák, amiket felsöbbéves diákok tartanak azért mert nincs pénz tanárra, úgyhogy ha jót akarsz menj a bme-re, vagy maradj szegeden, de a pázmány az félelmetessen igénytelen szar..
2012. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Osztom az utolsó véleményét.
2012. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Én tavaly szeptemberben kezdtem a Molekuláris Bionikát a Pázmányon, gondoltam megosztom a véleményem.

Amit az előttem szólók írtak, az annyiban igaz, hogy mivel nagyon új a képzés, ezért kiforratlan dolgok vannak néhány dologgal kapcsolatban, akár tárgyakról legyen szó, akár másról. Viszont ez olyan dolog, hogy minden új évfolyamnak már sokkal jobb a helyzete, mert az elsők kitapossák az utat, úgyhogy érezhetően kezdenek összeállni a dolgok.

Hogy biomérnöki, vagy bionika azt nem tudom megválaszolni mert nem sokat tudok a biomérnöki szakról sajnos. Itt a bionikán, mint nagyjából mindenhol az első 1-2 év szívás, sok az alapozó tárgy, úgy érzi az ember, hogy nem ezért jött, hogy ennyi matekot tanuljon mint itt az elején, viszont ha ezen túljutsz, akkor jönnek bizony az érdekes spec. tárgyak amiket irtózatosan jó tanárok, professzorok tartanak. Tényleg nagyon elismert és híres professzorok vannak itt, rossz tanárok meg mindenhol vannak, ezt nem lehet általánosítani. Nagyon jó az egyetem kapcsolata jónéhány külföldi (USA, Svájc, stb.) egyetemmel, ettől nem kell félnetek, bőven van lehetőség külföldre menni. Mesterképzés jelenleg 2 van a Pázmányon, az "Orvosi biotechnológia" és az "Infobionika". Az, hogy mennyire keresett diploma lesz senki nem tudja, de egyelőre sajnos kétségkívül nem bejáratott dolog Mo.-on, viszont az már most biztos, hogy gyógyszergyárak(Egis, Richter) külön várják az itt végzőket, úgyhogy rosszabb helyzetben biztos nem leszel mint a biomérnökivel, szerintem csak nyerhetsz. Külföldön kelendő a dolog, reméljük Mo.-on is az lesz mire végzünk. Ez a szak kicsit kockázatos, de döntsd el, hogy mész a jól bejáratott szakok (BME) újtán, vagy valami újat próbálasz és bízol a sikerben. ;)

2012. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
67%
Én csak annyit tudok, hogy sok troll jár ide (^) de az átlagos hallgató örül, ha bírja a tempót. :-D Érdekes.
2012. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt tudom ebben a kérdésben ajánlani, hogy menj el mindkét kar nyílt napjára, beszélgess oda járó emberekkel, az Education is, és lesz valami benyomásod a légkörről is, meg hogy nagyjából miről van szó. Én voltam a PPKE-ITK nyílt napján, nagyon tetszett, érdekes volt, és barátságosak voltak az emberek.
2012. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!