Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris biológia vagy...

Molekuláris biológia vagy mikrobiológia? (pro és kontra)

Figyelt kérdés

Érdekel mindkettő és nem tudom melyik szakirányon induljak el. Melyik a keresettebb, melyiket fizetik meg jobban...?

Vagy csak valami szimpla tanács?


2011. aug. 17. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyiket se fizetikmeg jobban. De ha kutató akarsz lenni a molekuláris biológiának van jövöje.
2011. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, en orvosi biotechnologiara akarok majd menni mesteren. Ez kutatassal foklalkozik jobbara az onkologia teruleten. Van informatika biotechnologia resze is, az sejtheto, hogy magaban a technikajaban jartas. :)Mindketto uj szak, csak 1 sulin van es csak angolul, koltsegesen masfel millio per felev, de nekem nagyon tetszik. (persze allamin :D )Alapbol szerintem barmilyen ilyen szak jo hozza. A kereseti lehetosegekrol nincs infom, de mivel angolul tanitjak, kulfoldon is eselyes... Bocsi, hogy nem konkretan a kerdesre valaszoltam, csak gondoltam hatha orulsz ennek is.
2011. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Debreceni Egyetemre jártam biológia alapszakra.Tőlünk inkább molbioszra jelentkeztek mert a TEVA-ban jól lehet keresni.Most épül itt Richter is.Jelenleg álláshirdetés is van az egyetem honlapján is ahová kifejezetten molbioszost keresnek.Kapott az egyetem egy többmilliárdos uniós támogatást amiből egy mikrobiológiai diagnosztikai centrumot húztak fel és felújítottak sok klinika épületet is.Ugyanakkor hallottam róla hogy őssejtkutató laboratóriumot is fognak létesíteni.

Szerintem munkahely lesz.

A máik dolog pedig hogy az idén a TTK-n a biotechnológia msc nagyon felkapott lett. Főleg a gyógyszer biotechnológia.Ezen nem is csodálkozom hiszen a gyógyszeriparban mindig volt pénz és a biotechnológiai ipar is feltörőben van.Ha ez Magyarországon annyirra nem is érezhető de külföldön biztosan.

2011. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!