Tapasztalatok a molekuláris bionika szakról?
Nem tudom eldönteni hogy biomérnökire menjek-e a BME-n vagy molekuláris bionikára a Pázmányon. Biomérnökként könnyebb elhelyeszkedni, de engem a másik jobban vonz.
Amikor megjelent ez az új szak sokat írtak róla, hogy ez a jövő és magas a képzés színvonala, de adatok még nem voltak, mivel új szak volt. Azóta sehol nem írtak róla, pedig eltelt 3 év, mintha mégse lenne olyan sikeres, és ezért nem beszélnének róla.
Egyébként bármilyen infó érdekel, pl. tantárgyak, milyen kötelező könyvek vannak, vagy milyen a légkör a szakon azt sem tudom a Pázmányon milyen az oktatás színvonala, vannak-e kapcsolatai külföldi egyetemekkel, mennyit ér a diploma itt és külföldön.
Az itt szerezhető tudás mennyiben fedi le a biomérnökin vagy vegyészmérnökin szerezhetőt?
Nekem több közeli barátom is most végzett a PPKE ITK MB-n, és Msc-re kb muszáj menniük. Én amennyit tőlük hallottam nagyon érdekes a szak. Msc-n szakosodhatnak, robotikás dolgokra, vagy gyógyszer tervezés, de mehetnek a bsc után a bme egészségügyi mérnökre is.
Az jó benne, hogy kevesen vannak egy évfolyamban, de az rossz hogy még nem annyira alakult ki minden, és sokszor a hallgatói érdek érvényesítés nem olyan jó.
Én megnézegettem mindkét szak leírását, tantárgyait, illetve van is biomérnök ismerősöm (én bionikás vagyok), ezek alapján azt mondom, hogy alapvetően a két szak hasonló érdeklődési körű emberek számára lehet vonzó, úgyhogy megértem a dilemmádat. A bionika inkább az informatikai, műszaki oldalról közelít szerintem, amint a nevében is benne van, molekulárisabb a szemlélete, míg benyomásaim alapján a biomérnöki "mérnökösebb", átfedést mutat szerintem sok tekintetben a vegyészmérnöki ismeretanyaggal is. Ami miatt én a Pázmányt választottam, az az volt, hogy mivel kevesebben járnak oda, jobban oda tudnak figyelni a hallgatókra, mind az oktatók, mind a tanulmányi osztály, és a hallgatók is jobban tudnak egymásnak segíteni, nem a versengésről szól a dolog. Én most végzek, mindenképp folytatom mesteren, mert valóban így van értelme a szaknak, a BSc inkább alapozásnak tekinthető, de nagyon szemléletformáló erejű.
Tantárgyak pl. a BSc-n (a teljesség igénye nélkül): matematikai analízis, lineáris algebra és diszkrét matematika, szerves-és biokémia, molekuláris biológia, többféle programozás, elektrofiziológia, biolabor, neurobiológia, áramkörök, méréstechnika, farmakológia, adatbányászat, adatbázis-kezelés és még sok más.
A légkör nagyon családias, aki nyitott, annak jó esélyei vannak a beilleszkedésre. Kötelező könyv nem sok van (egy-két belső jegyzet), inkább diasorokból, órai jegyzetekből tanulunk. Van sok külföldi kapcsolat is, aki megdolgozik érte, annak jók a kilátásai az Erasmusra, illetve jó pár akadémikus tanít nálunk.
A konkrét elhelyezkedési lehetőségekről kb. egy év múlva tudunk többet mondani, amikor végez az első MSc-s évfolyam, de hosszú távon van jövője a dolognak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!