Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis jár a nyelvvizsgáért...

Mégis jár a nyelvvizsgáért pluszpont?

Figyelt kérdés

"Fontos változás a 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban, hogy a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) Korm. rendelet 2011. március 27-i hatállyal aszerint módosult, hogy a jelentkezés során megjelölt képzés nyelvéből szerzett nyelvtudásért ismét lehet többletpontot számítani."


Jól értelmezem, hogy ez azt jelenti, hogy ha német szakra jelentkeztem, akkor a német felsőfokú nyelvvizsgámért jár plusz pont?


2011. máj. 30. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mindig is járt nyelvvizsgáért pluszpont
2011. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen,jól értelmezed
2011. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érti, ha pl jelentkezel egy olyan képzésre, ami angol nyelven folyik, mondjuk gazdálkodási és menedzsment, azért eddig nem járt pluszpont, ha van angol nyelvvizsgád, mert értelemszerűen beszélsz angolul, hamár angol nyelvű szakra jelentkeztél. Ezt változtatták meg, ezentúl erre is jár a pluszpont.
2011. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én angolra jelentkeztem és írtam az OH-nak egy emailt, hogy mégis mi van.

Na, én mint angolos a nyelvvizsgáért nem kapok pontot, mivel az emelt érettségi pluszpontot kapom meg. Bár mindenhonnan azt hallottam, még az igazgatónak is azt mondták, hogy nyelvszakra semelyiket nem számolják, ezért bevállaltam még egy emeltet, de azért örülök, hogy kiderült, hogy valamiért mégis jár, így még több pontom lesz. :)

Ja amúgy mind az angolon, mind a németen vagy bármely más nyelvszakon a képzés nyelve elvileg a magyar.


18/L

2011. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utolsó, egyébként melyik sulikba jelentkeztél? :D

2011. máj. 31. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Veszprém, Pannon Egyetem :)

Te?


18/L

2011. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ELTE :)
2011. máj. 31. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!