Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szak?:)

nekem inkább az utóbbi tetszik,de nem tom h el tudok e helyezkedni vele..Sztem igen de nem vok benne bizti:)

előre is kösziii:D


2011. máj. 3. 20:52
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is e két szak között vacillálok. Elég nehéz a döntés, ami a legnagyobb baj hogy nincsenek objektív vélemények, meg a nemzetközi igazgatás elég fiatal szak, ezért tapasztalatokból is kevés van.

Engem leginkább az érdekelne hogy szerintetek külföldön melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Mert abban szinte biztos vagyok, hogy itthon jogi diplomával könnyebb elhelyezkedni, mint egy közigazgatási diplomával.

Az is érdekelne hogy itthon mennyire lehet konkurencia egy 3+2 éves igazgatási képzés egy jogász képzésnek, mert valljuk be a sima 3 éves BA semmiképp sem veheti fel a versenyt.

De térjünk vissza az eredeti kérdésre, melyikkel könnyebb elhelyezkedni egy külföldi, vagy esetleg egy itthoni EU-s intézménynél? Jogi végzettséggel, vagy esetleg egy 3+2 éves MA igazgatási végzettséggel, amit azt hiszem így hívnak, EU és nemzetközi igazgatási?

2011. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
hát sztem külföldön, EU-s intézményeknél egyértelműen a nemzetközivel, erre van kitalálva..
2011. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert az EU-s intézmények nincsenek tele külföldi, jobb helyen végzett igazgatásosokkal. :D
2011. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
de most nem ez volt a kérdés, h jön ez ide?
2011. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm...ez a hol könnyebb elhelyezkedni?

Nem bántásból mondom, de a LEGJOBBAKNAK könnyű elhelyezkedni, akármilyen diplomával. Aki végigszenvedte az egyetemet és csak végigrúgdosták a vizsgákon, az persze nehezebben kap állást. (Hulljon a férgese alapon.) Azért aláírom, vannak kevésbé telített szakirányok is, de aki nem végzi jól a munkáját hamar lapátra kerül.

Jó szakember meg, akármilyen ágazatban könnyen talál munkát. A minőség lényeg.

ERGO: Vagy PROTEKCIÓtok van, vagy a LEGJOBBAK között vagytok. Ez az élet, mindenért meg kell küzdeni.

2011. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van, ahogy az előttem szóló írta. Olvastam már olyan emberről, akinek például angol-német bölcsész diplomája van, és az eu-nál dolgozik Brüsszelben. Ha olyan szakra mész, amit szeretsz és érdekel,és tényleg tanulsz is és jó vagy belőle, akkor úgyis találsz munkát. Ha valaki tehetséges valamiben, akár nyelveket beszél jól, vagy ért valamilyen speciális témához és jó fokozatúra minősítik a diplomát, akkor nyert ügyed van. Tök mindegy, hogy milyen szakra mész, a felsőoktatás az nem arról szól, h most mivel lesz sok pénzem. Ha pld felvesznek a legkeresettebb, "legjobb" szakra (ha olyan van), de kettessel éppen hogy átengednek a vizsgákon, akkor semmit nem ér az egész. Jónak kell lenni mindenben amit csinálsz.. ez a titka
2011. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ez a kialakult vita egész érdekes, de dönteni ezek alapján sem lehet. :) Én sem tudtam választani, első helyen Corvinus nemzetközi igazgatást, másodikon ELTE jogot jelöltem, és egyikre sem tudnám teljes magabiztossággal azt mondani, hogy nem szeretném, ha oda vennének fel.
2011. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!