Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szak?:)

nekem inkább az utóbbi tetszik,de nem tom h el tudok e helyezkedni vele..Sztem igen de nem vok benne bizti:)

előre is kösziii:D


2011. máj. 3. 20:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
hát jogászból sok van, a nemzetközi igazgatás meg jog és idegennyelv keveréke és mivel új szak nincs belőle túlképzés még.. de hogy hol lehet vele elhelyezkedni azt még nem lehet tudni, szal nemtom, de nekem is nagyon tetszik és ezért is jelöltem be, te is bejelölted? jog is tetszik amugy, csak sokan leszólják és túl sok jogász végez évente, meg az sokkal szárazabb mint a nig.
2011. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%

Egyértelmű, hogy jogász.

Ezek az igazgatási szakok butított jognak minősülnek, ellenben jogászként sokkal többet tudsz, ugyanúgy tanulod az EU*s, nemzetközi jogot, sőt sokkal jobban.

A nemzetközi igazgatásinak max. annyi az előnye, hogy ingyen tanítják a plusz nyelvet, és ennyi.

Azonban jogászt fognak felvenni 99%-os valószínűséggel az ilyen munkahelyekre.

2011. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
igen gondolkoztam rajta h oda megyek:)Ezek között dilemmázok,ezért érdekelt h ti mit tudtok mondani:)
2011. máj. 3. 21:17
 4/27 A kérdező kommentje:
nemzetközi igazgatási szaknak utánna olvastam és sztem jó választás lesz:) külföld + nyelvek sok jó munka lehetőség:)
2011. máj. 3. 21:27
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

én nemzetközi ig.-re járok, és nem bántam meg.

jogásznak tanulni marha sok idő, és energia, aztán meg rohadtul nem fogsz munkát kapni, hacsak nem jogászcsaládból jöttél...

2011. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

köszi,h írtál:)

Ha megkérlek mesélsz pár dolgot a suliról? milen?sokat kell tanulni?

2011. máj. 5. 17:28
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Az utolsó hozzászólását nagyban cáfolom.

Itt a tanrend:

[link]


Tárgyak: bevezetés a közgázba. Polgári jog alapjai, alkotmányjog csak két félév, nemzetközi jog alapjai stb.


Ugyanazokat tanulod, mint a jogon, csak butítva. Persze van egy-két speciális tárgy, de az úgy kb. semmi.


Ezeket a munkahelyeket, amiket írnak a felvin, azt jogászok töltik be. Ha jog mellett tanulsz nyelvet, akkor sokkal előnyösebb helyzetben vagy.

Igen nehéz, de egyetemre mi másért mennénk?

Előbb fognak egy jogászt, doktort alkalmazni, mint egy igazgatásist... Jogász bárhol elhelyezkedhet...

És nincs nagy munkanélküliség. A klasszikus jogi szakmák a telítettek, ezen kívül 5000 féle állást tölthetsz be.

2011. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz:) Áhhh nem tudom mi legyen:D még igaz van 1 évem de akkor is,mindenki mást mond..:)
2011. máj. 5. 18:59
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

Én ezt egyféleképpen tudom illusztrálni.

A jog és az igazgatási szakok viszonya.

Ha jogász vagy, olyan vagy, mint a szakmunkás. Aki nagyon jól ért a szakmájához, dolgozik, őt bízzák meg a munka nagy részével.

A szakmunkás mellett ált. van segédmunkás. Ő képzetlen, nem ért semmihez, csak ilyen alapvető munkákat csinál (add ide ezt, add ide azt stb.) ha eltölt egy kis időt a szakmunkás mellett, max. a szakmához tartozó kisebb dolgokat csinálhat, mást akkor se.


Így lehetne elképzelni a két szakot ebben az esetben.

Hierarchiában a szakmunkás van felül, jóval feljebb, mint a segédmunkás.

Így van itt is, a jogász feljebb van tudásilag, képességben, mint az igazg. szakok.

Eleve az igazg. szakok a jogtudományokból nőtték ki magukat, és eleve végzett jogászok tanítják.


És igen, jogászt fognak felvenni a legtöbb esetben. Az önkormányzatokhoz biztosan.

2011. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

nemzetközis vagyok, aki írt fentebb: Corvinusra járok. szeretem, jók a tanárok, többnyire a tantárgyak is érdekesek, hasznosak. összességében minden rendben van. a szorgalmi időszak egyáltalán nem vészes, kevés ZH-t írunk, nyelvórákra kell csak folyamatosan tanulni, meg leckét írni. a vizsgaidőszak az egyre rosszabb lesz, most pl. lesz 2 alapvizsgám, a legfontosabb tárgyból 80 szóbeli tétel lesz, emellett pedig lesz kb. 7 másik vizsga. de ez még csak az első év, alapozás, azt mondanám,h. nem volt vészes :) bár a jó jegyekhez azért kell tanulni.

egyik csop.társam mesélte, h látott direkt olyan álláshirdetést, Brüsszelbe, ahová konkrétan ilyen diplomát keresnek.

szóval a nemzetközi szak kicsit más. sztem a sima igazgatásszervezőknek nagyobb konkurenciát jelentenek a jogászok, mint nekünk. de sztem ők is találnak munkát...

2011. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!