Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Jogász vagy nemzetközi igazgatás?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szak?:)

nekem inkább az utóbbi tetszik,de nem tom h el tudok e helyezkedni vele..Sztem igen de nem vok benne bizti:)

előre is kösziii:D


2011. máj. 3. 20:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

azért a szakmunkás- segédmunkás példát túlzónak, és nagyképűnek érzem. az igazgatási szakemberek mitől képzetlenek? pontosan olyan képzést kapnak, ami a közigazgatási szférába kell, mindezt átfogóan, nem arra kapják a diplomát,h. tanultak ilyen-olyan alapozó féléves tárgyakat (pl. politológia), ez csak kiegészítés. teljes mértékben el tudják látni ezeket a feladatokat, míg a jogászt nem pont erre specializálva készítik fel.

különbenis, sztem a legtöbb jogot hallgató fiatal nem a közig. pályára vágyik...

2011. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
66%
aki a corvinusra jár nemzetközi igazgatásra: tudnál adni egy email címet? szeretnék kérdezni pár dolgot mert én is azt jelöltem be:) köszi előre is
2011. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
28%
^ itt a mailcím: hardcandy91@freemail.hu
2011. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi igazgatás olyan szempontból jobb, hogy valóban, még nincs túlképzés, illetve főleg EU-s intézmények keresik a magyar szakembereket is, akik jól beszélnek angolul németül, franciául.

Sima jogra csak akkor menj, ha van protekciód, ismerősöd, segítséged, mert ezek nélkül nagyon nehéz. Vagy a legeslegjobbak között kell akkor lenned, vagy kell valaki ismerős ahhoz hogy jó állásod legyen majd jó fizetéssel jogászként.

2011. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Az előző hozzászólóval teljesen egyetértek. A kérdezőnek pedig azt mondom mérlegeljen, és gondolkozzon el azon, hogy mire vágyik. A nemzetközi igazgatás szakos hallgatónak sokkal szélesebb mozgástere van mint egy jogásznak. Én hála az égnek nem jelöltem meg a jogot, hanem helyette a nki-t, de nem is bántam meg, mert amennyi jogot tanulunk itt, az nekem bőven elég, és magamat ismerve, biztosan ott hagyom a jogot ha még 1000 féle jogágat, meg mindenféle haszontalan dolgot kellett volna megtanulni. Szóval, én most a gazdasági irányt választottam (ugyanis, ha elolvasod a szakleírását felvin, láthatod, hogy nem csak a közigazgatásban, hanem vállalatoknál is el lehet helyezkedni, ezért volt van és lesz nekem is egy sor management tárgyam), ezekkel mehetsz majd az üzleti mesterképzésekre is. Sajnos a jogászok nem nagyon tudnak már mesterre menni, itt pedig akár mehetsz gazdasági mesterre, társadalomtudományokra, igazgatásira, vagy ha nagyon elvetemült valaki jogra is. Meg ugye azt is mérlegeld, hogy jogászként, minimum 8 év, mire elmondod magadról, hogy valóban jogász vagy, miközben a nki hallgató már 3 alatt végez, tud 2-3 nyelvet nagyon jól, és KÜLFÖLDÖN is hasznosíthatja tudását, nem mint a jogász..mert hát magyar joggal mit kezdesz külföldön? jah és még egy tanács, ha arra gondolsz h elvégzed a jogot és vállalathoz mész, inkább menj valami gazdasági suliba és végezz el ott egy szakot 3 év alatt, ugyanis egyrészt biztos lesz az állás, másrészt 2X többet keresel majd mint ott egy jogász, ráadásul nem is szenvedtél annyit a tanulással. Ha nem vagy nagyon elkötelezett,kitartó semmiképp ne menj jogra. De egyébként ha megteheted, akkor külföldön végezz jogot, ott megéri. Egyébként jön mindenki azzal a hülye dumával h "de hát a jog mindenre jó". Igen, valóban megtanulsz mindent, de igazából semmihez nem értesz...Mert semmi specializációd nincs, és szerintem még a környezetedben te is találsz olyan embert akire ránézel és azt mondod, atyaég ez is jogra jár, ugyanis olyan emberek képesek elvégezni, h szörnyű... A másik, ha annyira szörnyű lenne a szak, és ahogy gondolom a nagyon értelmes, és a közigazgatásról biztosan sokat tudó jogászhallgató nevezte itt az előbb "lebutítótt lenne" (amit nem hiszek, attól h nem tanulok pld jogbölcseletet és római jogot amik aztán valljuk be, tényleg nagyon fontosak) akkor miért ilyen magas rá a ponthatár???? Aki nkira felvételizik, ugyanúgy felveszik jogra is,sőt egyes helyeken magasabb a ponthatár mint jogra..Amúgy a jogászok jelentős hányada, a közig-ban helyezkedik el, de akkor miért szívnál 6-8 évet a joggal, ha 3 év alatt elvégzed az igazgatásit, és TÖRVÉNYBE VAN ÍRVA, HOGY MEHETSZ DOLGOZNI VELE...
2011. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

ja, és ezt kijavítanám: "Egyértelmű, hogy jogász.

Ezek az igazgatási szakok butított jognak minősülnek, ellenben jogászként sokkal többet tudsz, ugyanúgy tanulod az EU*s, nemzetközi jogot, sőt sokkal jobban.

A nemzetközi igazgatásinak max. annyi az előnye, hogy ingyen tanítják a plusz nyelvet, és ennyi.

Azonban jogászt fognak felvenni 99%-os valószínűséggel az ilyen munkahelyekre."

KIFELEJTETTE A VÁLASZOLÓ, HOGY 99 %-OS VALÓSZÍNŰSÉGGEL UGYANÚGY FELVESZNEK KÖZGAZDÁSZT IS ILYEN HELYEKRE! ÉS KEVESEN TUDJÁK, DE PLD JEGYZŐ NEM CSAK JOGÁSZ, HANEM KÖZGAZDÁSZ IS LEHET..csak hát a közgazdász nem olyan buta, hogy a valóban értékes, hasznos tudásával elmenjen jegyzőnek:))) (most a jó közgazdászokról beszéltem)

Amúgy meg amiben ott van h NEMZETKÖZI, arra harapnak a munkáltatók, ezt tapasztalatból mondom....

2011. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) hasznosak voltak,bár még most sem tudom mi legyen:)bár hajlok a nemzetközi igazgatás felé:D
2011. máj. 13. 15:16
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

Nem hiszem el, hogy ennyi buta ember írja a marhaságait. :D

Nézzétek már meg a tanrendet, és azt, hogy mit tanulnak. Ugyanazt, mint egy jogász, csak BUTÍTOTT formában. Ergo kevesebbet. Emellett mit tanulnak? Nyelveket. Na bumm, ezt jogon is lehet tanulni, sőt lehet nem fogjátok elhinni, önállóan is. Az összes igazgatási és politológiai szak az állam és jogtudományokból fejlődtek ki. Amit tudjuk, hogy elsősorban kik művelnek: jogászok. Jogászok tanítják majd nektek ezeket a tárgyakat.


Másrészt nem tudom ki írta, hogy közgázos is lehet jegyző, annak üzenem, hogy nem, a nagyobb települések megkövetelik a jogi végzettséget. A kisebb helyeken, ilyen pár ezres lakosú településen lehet szinte "bárkiből" jegyző. Jahh és hivatkozhatnál valamilyen jogszabályra, hogy ugyan hova van ez a közgazdász - jegyző dolog leírva. : )


Jogász túlképzés? Hol? Mutassatok már kézzelfogható adatot erről. Borzasztó kíváncsi lennék. A klasszikus jogi pályák telítettek. Nagyjából ennyi. A jogi diploma meg olyan univerzális, hogy szinte bármi lehetsz vele. És leszel is, mert ma már minden a jogra épül. Egy 3 éves BA-val nekem ne mondja senki, hogy végez, és majd a nagy külföldi cégek imádkozni fognak neki, hogy jaaaj gyere már ide, mert te nemzetközis vagy... Jesszus.


Magyar jog? Elárulok egy naagy titkot. Biztosan mindenki ismeri a római jogot. A római jog az európai kultúra része. Ebből fejlődött ki a legtöbb országban a jog. Kis eltéréssel lényegében ugyanaz mindenhol, kivéve az angolszász országokban, ahol a common law a nyerő, mert oda nem jutott el a római jog.

Másrészt előbb írtam, hogy ugyanúgy tanulnak nemzetközi jogot, sőt sokkal jobban, mint bármelyik igazgatásis. A nemzetközi jog meg ugyanolyan mindenhol...


Annyi sületlenséget olvasni itt, komolyan. A ponthatár mióta irányadó bármiben is? Mit számít a ponthatár? Semmit nem mond el egy szakról, elárulom. Meg lehet nézni. Corvinus társtud kar. 440 feletti pontok vannak. Az egyetemet elvégezni egy vicc, annyira egyszerű. És mégsem lesz belőlük semmi se. Ennyit a pontokról.


Semmihez sem értesz, ez a kedvencem. De értesz. A joghoz. Manapság minden erre alapul. Írj meg egy szerződést, dönts el egy jogvitát, oldj meg egy jogesetet, adj be egy keresetet, védj meg valakit. Megnézném mennyire menne. :) Elvégre te biztosan értesz mindenhez. Majdnem minden cég alkalmaz jogtanácsost, ügyvédet. Ott van egy raklap nemzetközi ügyvédi iroda, tárt karokkal várják a magyar jogászokat is.


Az hogy ki végzi el, ez megint miben irányadó? Manapság annyi embert vesznek fel a felsőoktatásba, hogy felhígult az egész. Mindenhol vannak hülyék, az összes szakon. Nem elvégezni nehéz egy egyetemet, hanem a megszerzett tudást alkalmazni... :)


Az hogy 1000 féle jogágat tanulsz az egy újabb érv arra, hogy egyre szélesebb látóköröd lesz a dolgokra,1000x nagyobb a tudásod, egyre több mindent el tudsz végezni, a munkáltatók látják ez alapján a terhelésedet.


Lehet ezen vitázni, meg idióta érveket felhozni ( egy normális érvet nem láttam).

Joggal többet szív az ember, de később nem lesz vele nagy problémája.


Hogy ki mennyit keres? Manapság ki keres jól ebben az országban? A a kezdő fizetések rendre ugyanazok. 100-200e körül mozognak függetlenül a végzettségtől. A későbbiekben ez nő, de ez már csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki magadból.

2011. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Jahh és amit írtam, azt nem leszólásból tettem, hanem egyszerű tény, mindenki utána tud járni, sőt nem kell hozzá sok ész, hogy valaki ezt belássa.

A jogi és igazgatási végzettségűek száma egész magas, nem ezért egyértelműen azt fogják alkalmazni elsősorban, akinek minél nagyobb és több tudása van.

Semmi akadálya nincs annak, hogy például jog után elvégezz egy igazgatási szakot, rengeteg kreditet be tudsz majd számítani, egyén tanrenddel nagyon kis időre redukálhatod a képzési idődet.

Sőt jogi diploma mellé egy másik (ált. más területről) nagyon kifizetődő. Szinte bármi mehet mellé. Orvosi, pszicho, nyelvi szak, szinte bármi.

2011. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

1992. évi XXIII. törvény


a köztisztviselők jogállásáról:

II. fejezet


A KÖZSZOLGÁLATI JOGVISZONY KELETKEZÉSE ÉS MEGSZŰNÉSE

A közszolgálati jogviszony létesítése:

8. §3) Főjegyzővé - valamint a főjegyző helyettesítésére aljegyzőként - az nevezhető ki, aki


a) állam- és jogtudományi doktori vagy okleveles közgazdász képesítéssel vagy okleveles közigazgatási menedzser szakképesítéssel és - a (4) bekezdésben meghatározott esetet kivéve - jogi vagy közigazgatási szakvizsgával, vagy az OKV elnöksége által a teljes körűen közigazgatási jellegűnek minősített tudományos fokozat alapján adott mentesítéssel rendelkezik,


igen... tényleg óriási baromságokat mondanak itt ezen az oldalon, a tanács: tényleg ne hallgass senkire, arra menj ami igazán érdekel:)

(jah itt a közigazgatási menedzser egyébként, a Közigazgatási Mestert jelenti, amelynek ha utánanézel az USÁban pld óriási népszerűsége van)

2011. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!