Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szupraindividuális biológus...

Szupraindividuális biológus vagy sejt és molekuláris biológus él meg jobban?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy melyiket éri meg elvégezni. Mindkettő nagyon érdekel, de melyik keres jobban és könnyebb vele állást találni.
2011. ápr. 11. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A sejt és molekuláris biológus sokkal keresettebb.

Nyilván függ a kapcsolataidtól, lehetőségektől, jegyektől is a későbbi elhelyezkedés esélye. Magyarországon azért ne számíts túl nagy jövedelemre, külföldön viszont messze többet érsz vele, mint a szuprával.


A két szakma amúgy elég különböző szinte két különféle embert kíván, szóval az döntsön melyik érdekel jobban.


Nem tudom hány éves vagy, egyetem előtt állsz-e, de az új rendszerben a BSc-t el kell végezned biológus szakirányon (ez 2.félév végén választható). Utána mehetsz MSc-re ahol választhatod a különféle szakirányokat, mint például a molbio-t.


Sok sikert:

egy ELTE-s biológus

2011. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én első éves vagyok BSC-n és SZTE-re járok és úgye 2. évre szakosodni kell és nemtudok dönteni mind2 nagyon érdekel... de sztem sejt és molekuláris szakirány lesz.
2011. ápr. 11. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
A sejtbiosz lesz a közeljövőben az egyik vezető kutatási terület az orvostudományok terén, tehát egyértelműen ez a hasznosabb.
2011. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem keres jol, havi 120 rongy max, de meg tiz ev utan is, hahahaha. Persze ha fonok vagy es szanaszet lopod magad akkor valamivel jobban megeri, de akkor is csak egy csoro kis girnyo leszel eleted vegeig legtobb esetben. De legalabb jol hangzik a kocsmaban meg a haverok elott, hogy "molekularis" biologus a szakmad.
2012. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
utolsó válaszoló talán szakmabeli vagy ?:))))
2012. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!