Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság mit éri meg tanulni?

Manapság mit éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

11. osztályba járok és tanácstalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban.

Egy ideig ügyvéd szerettem volna lenni, de arról lebeszéltek, hogy nagyon sokat kell tanulni és manapság már nagyon sok van belőlük, ergó a fizetés sem olyan hű de hatalmas.

Aztán gondolkoztam a pszichológus szakon, de mindenhol azt hallani, hogy a bölcsész képzésnek sok értelme nincs, valamint a pszichológusokból is rengeteg van már.

Az angol tanár ötlete is felmerült bennem, de az szintén le lett szavazva, ismételten a bölcsész kar miatt, valamint azért, mert a tanárok nagyon keveset keresnek.

Kinéztem egy felsőfokú szakképzést, viszont az meg nem ad diplomát, így nagy szívfájdalommal arról is le kellett mondanom, pedig az nagyon tetszik.

Nem régen böngésztem a interneten és megtetszett a PR irányvonal, csak nem tudom, hogy az mennyire versenyképes, mennyire éri meg tanulni..

Most már ott tartok, hogy teljesen tanácstalan vagyok.. A mai világban mit éri meg egyáltalán tanulni???


2011. ápr. 3. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

jogászok tényleg sokat keresnek, ha találnak egy jó helyet...

de hát ha ennyire egyszerű lenne akkor nem lenne munkanélküli (és szegény) jogász. bölcsész szakokról meg annyit h azért oda menni nem életbiztosítás, persze van egy-két szak amivel el tudsz helyezkedni, de amúgy nem sokat ér a többi. inkább azok járnak oda akiknek kell egy diploma de mást nem tudtak kitalálni. inkább vmi info/közg/mérnök szak amivel próbálkoznék (persze a jogász is jó ötlet)

2011. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nézitek le a bölcsész szakokat? Az jár oda akinek kell egy diploma de nem tud jobbat kitalálni? Azért a bölcsész szakok sem éppen piskóták a tanulás szempontjából! Jól esik azért ha az embernek normális magyar meg töritanárja van a középiskolában, nem? Ők is onnan jönnek és nem a napot lopták 4-5 éven keresztül! Nem beszélve a többiről..
2011. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
azért írtam h van pár kivétel azért. de nekem ne mondd már h egy "szabad bölcsész" (pl) majd megszakad. mikor ilyen feladatokat kapnak h meg kell nézniük egy filmet, meg hasonlók. és ez nem csak egy szak, ami pont ilyen, hanem elég nagy százaléka ilyen.
2011. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!