Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság mit éri meg tanulni?

Manapság mit éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

11. osztályba járok és tanácstalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban.

Egy ideig ügyvéd szerettem volna lenni, de arról lebeszéltek, hogy nagyon sokat kell tanulni és manapság már nagyon sok van belőlük, ergó a fizetés sem olyan hű de hatalmas.

Aztán gondolkoztam a pszichológus szakon, de mindenhol azt hallani, hogy a bölcsész képzésnek sok értelme nincs, valamint a pszichológusokból is rengeteg van már.

Az angol tanár ötlete is felmerült bennem, de az szintén le lett szavazva, ismételten a bölcsész kar miatt, valamint azért, mert a tanárok nagyon keveset keresnek.

Kinéztem egy felsőfokú szakképzést, viszont az meg nem ad diplomát, így nagy szívfájdalommal arról is le kellett mondanom, pedig az nagyon tetszik.

Nem régen böngésztem a interneten és megtetszett a PR irányvonal, csak nem tudom, hogy az mennyire versenyképes, mennyire éri meg tanulni..

Most már ott tartok, hogy teljesen tanácstalan vagyok.. A mai világban mit éri meg egyáltalán tanulni???


2011. ápr. 3. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Bármit is tanulsz, csak akkor fogsz vele sokat keresni ha sokáig kell tanulni.


Az ügyvéd jól keres hidd el! Anyádék valószínűleg nem akarnak téged sokáig taníttatni meg eltartani, ez van a háttérben.



Elmondom neked, hogy egy ügyvéd fél óra alatt keres 10-20 ezer forintot csak azzal hogy legépel egy szerződést és rányomja a pecsétjét.


Képzeld ha képviselnie kell egy ügyfelet, vagy ha pert nyer és százalékot kap utánna.



Ne hagyd magad eltántorítani! Tanulj ügyvédnek!

2011. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Tudod a tanulás oylan mint egy befektetés.


Minnél több időt, energiát, és pénzt ölsz bele, annál többet fogsz tudni kivenni belőle.


Térképezd fel mik azok az irányok amikben sokat lehet tanulni és sokáig és abba vágj bele!



Pl egy matektanár is jól keres, hivatalosan ugyan nem annyira de magánórákat 1500-2000 forintokért adnak.

2011. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

A Pr-on mi tetszett meg?


Semmi másról nem szól mint a befektetők pénzének elköltésén, de a pénzt csak az nem tudja jól elkölteni aki hülye.


Pr-Hr-Média.. Ezek nem tudományok, csupán szélhálmosságok.

2011. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

így van az ügyvéd sokat keres, ha JÓ és majd csak évek múltán!!! Tehát olyan 30-40 éves korodra, eleve szakvizsgával leghamarabb 26-27 évesen fogsz rendelkezni!

Én inkább vmi gazdasági irányt javaslok, abból is nemzetközi vagy eu-s szakot...nagy cégnél elhelyezkedhetsz vele, 2-3 szakmaival bővített nyelvvizsga és nem lesz gond! De bármit is tanulsz, ha jó leszel benne lesz munkád és jó fizud is!

2011. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem csak a szüleim mondják, hogy gondoljam meg a jogász szakmát, egyre több helyen olvasom pl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

csak hogy innen is említsek pár példát..

2011. ápr. 3. 15:25
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Talán egy jogászt kellene megkérdezned hidd el hitelesebb forrás mint az internet!

Én sosem láttam még csóró jogászt vagy ügyvédet vagy orvost.

És megszakadni se láttam őket sohasem a munkában.



Egy cégjogász kb napi 4-6 órát dolgozik, és több mint fél millát keres havonta plusz az egyéni megbízások amikre felkérik.

2011. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként a jogász meg az ügyvéd az két külön szakma, csak mindekettő a joggal foglalkozik.


Viszont ha van jogi diplomád akkor simán lehetsz akár közjegyző is, az is jó sokat keres.

2011. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sz biztos, hogy a jog olyan tudást ad amit az élet bmely területén hasznosítani tudsz...nézd, én az javaslom még, ha úgy érzed közel áll hozzád ez akkor csináld, de mellé szerezz vmilyen más diplomát is, én még mindig a gazdaságira voksolok...elmehetsz vállalati jogásznak, ha kitűnő leszel akkor jó nevű külföldi cégek itthoni leányvállalatainál elhelyezkedhetsz...na ők jól keresnek!!!
2011. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
közjegyző nem lehet simán! Kihalás alapján van, sajnos...mindenki az lenne, ha olyan egyszerű lenne :D
2011. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A jogásznak k* sokat kell tanulnia és ha nem überokos és rögtön diploma után nem szerződteti le egy jó iroda, netán nincs a szakmában rokon/jó ismerős, akkor nyalhatja valaki seggét az idők végezetéig mire rendes pénzt keres. A bolognai rendszerben különben nagyon sok idő a tanulás: 3-4 év alapképzés plusz bachelor és master képzés!

Tanulni mindenhol kell és a bölcsész kar meg nem béna, sőt nagyon jó dolgokat lehet tanulni. A fő kérdés hogy milyen dolgok érdekelnek és hogy mi az amiről el tudod képzelni hogy életed végéig csinálod, ha minden tantárgyhoz van valami affinitásod, akkor bármi lehetsz. Ne az alapján dönts hogy diplomás képzés-e, hanem hogy van-e kereslet rá és tetszik-e.

Megjegyzem, 17 évesen fogalmam sem volt mi akarok lenni, 18 évesen sem, érettségi után kihagytam egy évet, aztán felvételiztem egy egyetemre, ott jártam 4 évet, de rájöttem hogy nem szeretném azt csinálni és átmentem egy teljesen másik szakra. Most úgy érzem, amit tanulok azt tudnám csinálni egész életemben. 24 évesen jutottam el idáig.

2011. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!