Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes tanulni manapság?

Minek érdemes tanulni manapság?

Figyelt kérdés
Most fejezem be a gimnáziumot ebben az évben de még nem igazán tudtam eldönteni mindig merre tovább...Tavaly pénzügy és számvitelbe vagy közgazdászba gondolkodtam de most már sikerült elvennie a matek tanáromnak a kedvet tőle.Humán beállítottságú voltam mindig is (de szerettem azért a matekot is)+kommunikáció tagozatos vagyok.Tisztában vagyok vele viszont ,hogy telített a piac marketing és kommunikácó szektor terén villogásra meg s*gg törlésre nem kell nekem diploma ,olyat szeretnék ,amit majd kamatoztathatok az életem során.Fontosak nekem az új helyzetek,probléma megoldások és a stabil anyagi helyzet illetve a kreativitás egy munkában.Mit ajánlanátok ezek tükrében?
2011. szept. 29. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Annak, ami érdekel. Nem az a baj, hogy bizonyos szakot sokan végeznek el, hanem hogy a nagyrészük csupán divatból választja azt a szakot.
2011. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mérnökökből kevés van állítólag azokat sok helyre keresik. Sokféle mérnöki szak van nem mind száraz és nehéz.
2011. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg van olyan mérnöki is ami nem kő kemény matek,fizika,kémia meg biológia?Csak mert az nem gond ,hogy lenne a baj az ,hogy a matekon kívül egyikből sem tervezek érettségit.Nekem nem számít a divat én tényleg olyan személyiség vagyok ,akit talán a tv-be lehet hasznosítani vagy újságban esetleg reklámszervezésben ,ami ne egyhangú irodai munka egyben nagyon jó problémamegoldó készséggel és rengeteg ötlettel rendelkezem ha egy terv készítéséről,kidolgozásáról van szó.Igaz lámpalázas vagyok egy kicsit de ezt a folyamatos iskolai fellépésekkel és osztály előtti önkéntes előadásokkal már fejlesztettem.
2011. szept. 29. 21:57
 4/9 anonim válasza:

[link]

itt pl részletesen leírja melyik mérnöki szak milyen ha a golyókra kattintasz

2011. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. szept. 29. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Közgazdásznak, sok van belőle igaz, de nézd csak meg mennyire keresettek, széles palettán el lehet vele helyezkedni, vállalatok, bankszektorok, cégek, nonprofit szervezetek, média, önkormányzatok.

Vagy mérnök, informatikus, ezek is jók, könnyen kapsz munkát, csak ezeken jó sok matek van, én ezért is járok inkább közgázra, ott is van matek, de messze nem annyira vészes mint pl. prog infón vagy mérnök infón:D

Vagy esetleg környezetmérnök, orvos, gyógyszerész, jogász, óvónő(ha lány vagy) tanár stb.

Bármi ami érdekel, ha jól tudod és becsülettel megtanulod, érdekel is akkor kapsz munkát, ne hallgass az ilyen büfészakozó buta emberekre.

21f

2011. szept. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha jól tudod és becsülettel megtanulod, érdekel is akkor kapsz munkát"


Ez nagy igazság.

Azonban azt látni kell, hogy közgazdásznak tanulni manapság nagyon menő, és sok közgáz szakba bele sem szakad az ember. Tehát rengetegen végzik el. Azt már erősen vitatnám, hogy hányan tanulnak végig tisztességgel egy ilyen szakot, viszont minél többen vannak, annál nagyobb a verseny. A jó szakemberekre a mai napig szükség van, még közgazdászból is. A jó szakember pedig nem a "kettessel bukdácsoltam végig az egyetemet, de sokat buliztam"-nál kezdődik.


A mérnök és az orvos ennél annyiból vitathatatlanul jobb, hogy hiány van belőlük. Tehát jó eséllyel az a mérnök is el tud helyezkedni aki 15 év alatt szenvedte össze a diplomáját a BME-n. (és persze közben habzó szájjal szidta a közgazdászokat vagy éppen a bölcsészeket)

Sajnos a mérnökképzésben nem mindig a tanulással arányos az eredmény. Így egy jó képességű, érdeklődő mérnökpalánta esetében is borítékolható a csúszás. Illetve elég jelentős a lemorzsolódás. A BME-n a hallgatók feléből sosem lesz mérnök.


Tehát ha az idő és megtérülés arányában nézed a szakokat, könnyen lehet, hogy még mindig megéri tisztességesen elvégezni egy keményebb közgáz szakot. (elemző, psz)


Azontúl ha van affinitásod a kemény fizikához és matekhoz, a mérnökképzéssel sem foghatsz mellé.


Meg a nyelvszakok közül a különlegesebb nyelveket tartom jónak. Viszont jó eséllyel azokkal nem itthon boldogulsz.

2011. szept. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Direkt leírtam ,hogy sem fizika sem kémia és biológia érettségim nem lesz már pedig a legtöbb mérnökire ez kell az orvosi ezek hiányába szóba se jöhet...:S úgy érzem az utolsók nem olvasták végig a kifejtésemet...
2011. szept. 30. 18:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Tanár se szeretnék lenni ,mert mint írtam fontos nekem az anyagi háttér is...hát ezt ebbe a szakmába nem kapom meg
2011. szept. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!